Опубліковано: 21-02-2016, 07:12 / Переглядів: 155 / Новини / Виховна діяльність


Міжнародний день рідної мови

21 лютого – Міжнародний день рідної мови


    Щороку 21 лютого весь світ відзначає Міжнародний день рідної мови, запроваджений у листопаді 1999 р. за рішенням ЮНЕСКО. Історія свята, на жаль, має трагічний початок. Цього дня 1952 р. у Бангладеш влада жорстоко придушила демонстрацію студентів, які протестували проти урядової заборони використання в країні бенгальської мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову.

    Головна декларована мета Дня рідної мови – сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов.

Із 2002 р. цей день святкуємо і ми, українці, ушановуючи рідну мову в освітніх закладах, бібліотеках, культурних центрах, просвітницьких організаціях. У нашому університеті проходять конкурси наукових робіт, олімпіади, літературні вечори. До цього свята викладачі кафедри української та російської мов О.В.Тихоненко і Т.М.Князь підготували до участі в І турі Всеукраїнської конференції наукових робіт з української мови студентку І курсу факультету захисту рослин Верховод Аліну (тема «Фразеологізми української мови на позначення емоцій») і студентку ІІ курсу факультету обліку і фінансів Ворнік Анну (тема «Транспозиція в мові сучасної української періодики»). Ці студентки отримали дипломи І ступеня.

    16 лютого на кафедрі було проведено І тур олімпіади з дисципліни «Українська мова за професійним спрямуванням», переможцями якої стали студенти


    Хорошко Любов (факультет агрохімії та ґрунтознавства), Верховод Аліна (факультет захисту рослин), Ільїна Марія (факультет лісового господарстива). Університетська олімпіада з російської мови серед студентів-іноземців, що відбулася 18 лютого, визначила найкращих знавців: Насірова Мамедбагіра (факультет агрохімії та ґрунтознавства), Назарову Мадіну і Аннаєва Імама (факультет обліку і фінансів).

    Дякуємо всім учасникам за участь і бажаємо їм перемог у наступних турах конкурсів, що пройдуть навесні у вишах Харкова.

Завідувач кафедри  української та російської мов

О.В. Тихоненко

    

Авторизація