Опубліковано: 31-10-2016, 12:46 / Переглядів: 326 / Новини / Наукова діяльність


Мовна практика й отримання подвійного диплома та другої вищої освіти у Польщі

Мовна практика й отримання подвійного диплома та другої вищої освіти у Польщі

 

   Українським вишам з року в рік дедалі складніше залучати до навчання абітурієнтів і тим самим бути конкурентоспроможними на ринку освітніх послуг. Тому вищі навчальні заклади мають спрямовувати свою роботу на поліпшення якості освітніх послуг, і давати студентам змогу отримувати подвійний диплом та другу вищу освіту в європейських країнах. Саме такою країною, в якій можуть навчатися та проходити мовні практики студенти нашого університету, є Польща.

   26 жовтня наш виш з робочим візитом відвідали представники громадської організації «Унія» Бажанова Наталія Володимирівна та Малинич Ганна Миколаївна. У ході візиту було проведено дві зустрічі. Перша зустріч відбулася з деканами факультетів, на якій, крім питань, що стосувалися проходження мовної практики, було запропоновано розширення формату співпраці, а саме – отримання подвійного диплому та другої вищої освіти у Польщі. Також цікавою була пропозиція щодо проходження закордонного стажування для викладачів нашого вишу, оскільки відповідно до «Порядку присвоєння вчених звань науковим і науково-педагогічним працівникам», затвердженого наказом МОН України від 14.01.2016 № 13, для отримання вчених звань доцента, професора таке стажування є обов’язковим.

  Друга зустріч була зі студентами, на якій Наталія Володимирівна та Ганна Миколаївна розповіли їм про можливість пройти мовну практику та про подальші перспективи для отримання подвійних дипломів і другої вищої освіти у Польщі. На початку зустрічі було коротко проаналізовано результати літньої мовної практики. Своїми враженнями від практики поділилися студенти Шестопалова Ольга, Суркова Вікторія та Сініцина Альона.


   На думку Шестопалової Ольги, проект «мовна літня школа» дає дуже багато: після перебування певний час в іншій країні, з іншими людьми та й в інших життєвих обставинах мозок починає працювати зовсім інакше. Цей досвід допомагає людині зрозуміти, чого вона хоче в подальшому від свого життя. Чи то праця за кордоном, чи то життя у вічних мандрах по всесвіту. Чи готові ви піти з батьківської хати, з-під їхнього крила опіки та любові. А, може, ваше серце пронизує жахливий біль, коли ви їдете до іншої країни. «Та я впевнена, – зазначає Ольга, – що того не можна дізнатись, не пізнавши іншого життя. Вважаю, цей проект того вартий: стільки емоцій, стільки нових дивовижних знайомств. Нові друзі, нові міста, нові спогади, нові враження, нові почуття – усе нове. Наважтеся змінити своє життя, поки ви можете це зробити. Поки є змога, поки є сили, незгасаючий вогонь в очах та мрії про найкраще майбутнє. Так, ніхто не каже, що буде легко, та й мені було складно в деяких ситуаціях. Але в житті усе треба виборювати. Тому закликаю вас боротися за своє щастя! Дізнайтесь, чого вам треба від життя, а це можна зробити в кардинально нових обставинах. І ваше майбутнє може змінитися, але в який бік – вирішувати вам. Я як учасниця проекту отримала цікавий досвід. Польща навчила мене заводити нові знайомства – це є цікавішим та важчим з людьми іншого менталітету, іншої мови, іншої країни. Польща також навчила мене поважати працю інших, і абсолютно все одно, чи це директор великого готелю, чи це прибиральниця. Також я навчилася цінувати час, поринула в неспинний потік різноманітних емоцій, зрозуміла, що чим більше мандруєш країнами, тим дужчими стають твої легені: хочеться дихати частіше, вбираючи аромат кожного куточка, і байдуже – чи то великий коровай біля затоки у Гданьську, чи то терпкий запах сосен та моря в Устці. Польща навчила мене ще дужче любити. Не будьте байдужі до свого серця, до своєї душі! Живіть якомога яскравіше!»

   Потім запропонували на базі нашого університету навчання в польських вишах. По-перше, у студентів є можливість отримання подвійного диплома за тією спеціальністю, за якою вони навчаються зараз. По-друге, можна паралельно навчатися у нас за однією спеціальністю і здобувати диплом за іншою спеціальністю у польському виші. По-третє, отримавши диплом бакалавра чи магістра, студенти після складання академічної різниці можуть навчатися у магістратурі польського вишу за тією спеціальністю, яка їх зацікавить. Також програмою передбачено попередню мовну підготовку, яка включає вивчення курсу польської мови, що дозволить нашим студентам здобувати знання у групах разом з польськими.

   Для навчання студентам було запропоновано кілька польських вишів.

   Вища школа інженерії та економіки у місті Слупськ. Тут можна отримати диплом бакалавра за напрямами: геодезія і картографія (спеціальності: інженерна геодезія, геодезія та супутникова навігація, геодезія сільського та лісового господарства, геодезія та системи просторової інформації, геодезія та цифрова фотограметрія) та просторова економіка (економічне освоєння простору, ландшафтний дизайн, оцінка і управління нерухомістю, освоєння джерел відновлювальної енергії, модернізація міст і сіл). Післядипломне навчання можна продовжити за напрямом просторова економіка (спеціальності: економічне освоєння простору, просторове планування та містобудування, оцінка та управління нерухомістю, ландшафтна архітектура, освоєння джерел відновлювальної енергії, інтегровані просторові інформаційні системи).

   Вищий професійний державний університет у місті Ниса. Тут можна отримати диплом бакалавра за напрямами: архітектура (спеціальності: архітектура і містобудування, архітектура світла, обслуговування та охорона пам’яток, архітектура і містобудування), внутрішня безпека (спеціальності: безпека інформаційних систем, економічна безпека, кримінологія та криміналістика, управління системами безпеки), дієтологія (спеціальності: дієтологія клінічна, дієтологія спортивна, дієтологія адміністративна), інформатика (спеціальності: комп’ютерні ігри та мультимедіа, системи інтернет, системи та комп’ютерні мережі, безпека мереж та інформаційних систем), джаз і музика естрадна (спеціальності: вокал, звукорежисура), косметологія (спеціальності: технологія косметики, професійна косметологія), управління та інженерія виробництва (спеціальності: управління виробництвом і службами, інженерні якості, автоматизація виробництва та систем), фінанси і облік (спеціальності: фінанси підприємств, облік і контроль) тощо.

   Сопотська вища школа (акредитований університет). Тут можна отримати диплом бакалавра за напрямами: економіка (спеціальності: транспорт і логістика, економіка менеджменту, інвестиції і нерухомість), європеїстика (спеціальності: бізнес на східних ринках, бізнес на скандинавських ринках, соціальна комунікація та медіа, міжнародна торгівля), дизайн інтер’єру (спеціальності: дизайн інтер’єру, візуальна комунікація та прикладна графіка), дизайн ландшафту, управління і технології виробництва (спеціальності: будівництво, електроенергетика, логістика, система ІТ). Також виш пропонує бакалаврат і магістратуру за напрямами: фінанси і бухоблік (спеціальності: фінанси і бухоблік АССА, бухгалтерський облік і контроль, управління фінансами, внутрішній аудит), архітектура і урбаністика.

   Для нас Польща є найдоступнішою країною, в якій можна отримати другу вищу освіту. До того ж на базовому рівні польську мову, як засвідчили результати цьогорічної літньої мовної практики, можливо вивчити за два тижні. Також слід зауважити, що проживання в Польщі значно дешевше, порівняно з іншими європейськими країнами. Крім цього, навчання в польських вишах зорієнтовано більше на практичну підготовку, а тому в процесі вивчення спеціальних дисциплін студенти проходять практику в інших європейських країнах.

 

   Тому всім студентам, яких зацікавила наведена інформація і які бажають пізнавати світ, покращувати свій освітній рівень, бути адаптованими до сучасних вимог ринку праці та впевненими у майбутньому, пропонуємо проходження мовних практик та отримання другої вищої освіти і подвійного диплома в Польщі, одночасно навчаючись у нашому виші.

   За довідками звертатися на кафедру управління земельними ресурсами та кадастру.

 

 

Ірина КОШКАЛДА,

завідувач кафедри управління земельними ресурсами та кадастру, професор

 

    

Авторизація