Опубліковано: 9-12-2016, 10:21 / Переглядів: 206 / Виховна діяльність / Різне


ЕКСКУРСІЯ СТУДЕНТІВ ФАКУЛЬЕТУ ОБЛІКУ І ФІНАНСІВ ДО МУЗЕЮ ПОЛІЦІЇ

 

ЕКСКУРСІЯ ДО МУЗЕЮ ПОЛІЦІЇ

(Музей історії внутрішніх справ Харківщини)

 

    У мальовничому будівлі палацу культури при Головному управлінні МВС, яке в кінці XIX ст. у середмісті  Харкова звели за проектом легендарного архітектора Олексія Бекетова, розташувався музей поліції (міліції), який відвідали  29 листопада студенти факультету обліку і фінансів Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва.  

    У музеї, на порівняно невеликій площі зібрали сотні експонатів, які можуть розповісти про становлення правоохоронних органів Харкова з моменту його заснування. Величезна кількість зброї, архівних документів, речових доказів та фотографій розкажуть відвідувачам як про героїзм міліціонерів, так і про самих найпідступніших злочинців.

Шинель городового і хрест за подвиги

    Експозицію відкриває шинель городового, як називали поліцейських у ті часи, 1824 р. з орденами на грудях, які тоді міг отримати військовий. Зокрема, Георгіївський хрест IV ступеня видавали лише за особливі військові заслуги. Дві інші нагороди, медаль за сумлінну службу і медаль за старанність, вручали лише чесним поліцейським.

Легендарний мотоцикл і перші водійські права

    Найбільшим експонатом музею є мотоцикл «Урал», який реставрували харківські умільці. За часів СРСР цей вид транспорту був популярний як серед міліціонерів, так і співробітників ДАІ.

    У музеї також представлений цікавий документ – перше шоферське посвідчення в Харкові, що датується 1914 р., до правила вуличного руху, підписані губернатором і поліцмейстером.

 

«Бойова машина» з медалями на шиї

 

    Більше 20 років гордістю експозиції музею є пухнастий експонат міліцейської вівчарки Зевса, яку за її заслуги прозвали «бойовою машиною». Ще щеням він поступив на службу в міліцію і після підготовки, коли Зевсу виповнився рік і три місяці, його вивели на перше затримання злочинця. Вівчарка 15 раз допомогла міліціонерам схопити небезпечних злочинців, і шию собаки по праву прикрашають різні медалі. Зевс ще й був зіркою багатьох собачих виставок: нижче першого місця він ніколи не займав. Останнім же завданням «бойової машини» було затримання небезпечного злодія-рецидивіста на прізвисько Покотило, який смертельно поранив Зевса ножем.

 

Експозиція вилучених пістолетів і ножів

 

    Чого в харківському музеї в достатку, так це зброї. У музеї можна дізнатися, якими спецзасобами в різні часи, починаючи з ХIХ ст., користувалися правоохоронці. А один зі стендів присвячений зброї, яку вилучали у злочинців: пістолети, обрізи, різноманітні ножі та кастети.

 

Докази і бандитські «шедеври»

 

 

    Окреме місце в експозиції відведено фальшивим купюрам, підробленими водійськими правами і посвідченнями. Деякі речі злочинці зробили настільки якісно, що їх зберегли в музеї. Тут також показали сліди взуття, відбитки пальців, зброю та інші докази, які залишали бандити на місцях злочинів.

 

Від німців і британців – форма у подарунок

 


 

    У музеї неможливо було не звернути увагу на поліцейську форму, яку привезли до Харкова делегати з різних куточків світу. Саме в такому вигляді працюють на офіційних заходах копи у Франції, Німеччині, Англії. Британці подарували музею ще й парадну каску полісмена.

    Окремий зал у музеї поліції присвятили темі Другої світової війни, в якій взяли участь більше 2000 харківських правоохоронців. Відтворили кімнату часів початку війни, в яку потрапив снаряд. Зберігся лише патефон, рушник і репродуктор.

 

 

    Вважаємо, що екскурсія була дуже цікавим та пізнавальним заходом, який зміцнив патріотизм студентів та їх повагу до органів внутрішніх справ України.

 

 

Заступник декана з виховної роботи

факультету обліку і фінансів ХНАУ ім. В.В. Докучаєва,

доцент Ірина Рагуліна

    

Авторизація