Опубліковано: 28-02-2017, 17:26 / Переглядів: 170 / Новини / Студентське самоврядування


МАСЛЯНА – СВЯТО ЩЕДРОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ДУШІ

МАСЛЯНА – СВЯТО ЩЕДРОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ДУШІ


   Наші предки були яскравим прикладом працьовитих людей із православною християнською душею.  Саме для них тиждень перед Великим постом, тиждень Масляної, мав особливе значення, як і зараз для нас.

   Славетний тиждень з давніх-давен ділиться на два періоди: Вузька Масляна (понеділок, вівторок і середа) і Широка Масляна (четвер, п'ятниця, субота та неділя). Перші три дні зазвичай селяни ще займалися господарськими роботами, а з четверга працювати заборонялося, тому що починалася Широка Масляна.

   Четвертий день тижня перед Великим постом називають «широкий четвер» або «розгуляй, перелом». Його споконвіку відзначали з особливим розмахом. Тому саме в цей день, завдяки співпраці ОРСС із адміністрацією університету, а також з активістами факультетів, у ХНАУ відбулося святкування.

   Зазвичай  на Масляну випікають млинці. Проте суто українським обрядом в це свято є ліплення вареників, які заправляли сиром, маслом і сметаною. Проте наша Масниця пишалася і млинцями, і варениками, а також оладками та манниками. Пропоновані страви були із різними начинками: і з сиром, маком, капустою, грибами. І це – невичерпний перелік. Також всі присутні на цьому святі могли не тільки поласувати смаколиками, а й зігрітися гарячим чаєм та покуштувати домашнього узвару.

   Кожен факультет проявив творчий підхід у процесі підготовки. Про це свідчили не тільки різноманітні кулінарні шедеври, а й оригінальність у їх презентації. Особливості святу надавали українські рушники, скатертини, одяг та оздоблений орнаментом посуд. Відчувалася щедра українська душа. Завдяки цьому у ХНАУ панувала сімейна атмосфера та піднесений настрій.

Надія ВОВК,

відповідальна за відділ інформаційного

забезпечення та PR-технологій ОРСС


    

Авторизація