Опубліковано: 2-10-2012, 11:19 / Переглядів: 225 / Новини / Культурно-масова діяльність


У бібліотеці ХНАУ відбулася науково-практична конференція за участю бібліотек м. Харкова та області

 

НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

"СУЧАСНА МОДЕЛЬ ДІЯЛЬНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ БІБЛІОТЕКИ"


«Великая польза бывает от книжного учения.
Книги – реки, наполняющие вселенную мудростью.
В книгах – несчетная глубина, ими мы в печали утешаемся»
                                                      Из Повести временных лет

   Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек у затишній залі Фундаментальної бібліотеки ХНАУ ім. В.В. Докучаєва відбулася науково-практична конференція «Сучасна модель діяльності сільськогосподарської бібліотеки як соціально значущого та інформаційно-культурного центру».

   У роботі конференції взяли участь представники бібліотек-учасниць методичного об’єднання сільськогосподарських бібліотек м. Харкова та області, зокрема Наукової бібліотеки ННЦ «Інституту ґрунтознавства та агрохімії ім. О.М. Соколовського», бібліотеки Красноградського технікуму механізації сільського господарства ім. Ф.Я. Тимошенка, бібліотеки Коледжу переробної та харчової промисловості ХНТУСГ ім. П. Василенка та ФБ ХНАУ ім. В.В. Докучаєва.
   Нагальні проблеми, що обговорювалися на конференції, стосувалися перспектив розвитку і проблем сільгоспбібліотек у сучасному інформаційному просторі: яку роль у навчально-виховному процесі відіграють бібліотеки, чи задовольняються інформаційні потреби сучасних користувачів на даному етапі розвитку бібліотек сільськогосподарської спрямованості. Адже, швидкоплинний процес розвитку електронних технологій спонукає до перегляду позиції щодо надання необхідної, очікуваної інформації теперішнім користувачам, відносно наявності електронних ресурсів у бібліотеках.
   Не один захід, що проходить на базі бібліотеки ХНАУ, не обходиться без розповіді про «книжкові скарби» фонду рідкісних і дореволюційних видань. Цей раз теж не став виключенням. До уваги присутніх представлено два мультимедійні огляди. Один із них присвячено 305-річчю від дня народження Жорж-Луї Леклерк Бюффона, відомого французького природодослідника, другий – 1025-річчю прийняття християнства на Русі, що буде широко відзначатися у наступному році. Цікаві розповіді з мультимедійним супроводом доповнювалися розгорнутими виставками, які й цього разу викликали захоплення і зацікавленість присутніх і, безумовно, гордість співробітників фонду за унікальні експонати.
   Особливу подяку учасники конференції виражають першому проректору А.М. Свиридову та директору Інституту інноваційного менеджменту В.В. Лисенко  за теплі слова привітання й побажання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.

P.S. Більш детально ознайомитися з віртуальними оглядами ви можете на веб-сторінці Фундаментальної бібліотеки ХНАУ.

Ірина ЖИДКИХ, головний бібліограф


 

 

    

Авторизація