Опубліковано: 16-10-2012, 16:53 / Переглядів: 373 / Новини / Культурно-масова діяльність


У холі Фундаментальної бібліотеки експонується виставка

Воля. Віра. Україна.

 

«Славетним пращурам Запорозьким козакам від вдячних нащадків за збережену волю, честь та звитягу…»

 

14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, у нашій державі відзначається День українського козацтва.

З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці, зокрема, мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці з іконою її Покрова. Крім того, на свято Покрови в Україні відбувалася Велика Рада, що обирала гетьмана, визначала, як козацтву жити далі. Тому символічно, що свято встановлене Указом Президента № 966/99 від 07.08.1999 р. припадає саме на цю дату.

У документі, підписаному Л. Кучмою говориться: «Враховуючи історичне значення і заслуги українського козацтва в затвердженні української державності та історичний внесок у сучасний процес державного будівництва, ухвалюю встановити День українського козацтва».

І справді, неможливо знайти в минулому України якесь інше явище, щоб так глибоко і різнопланово вплинуло на історичну долю всього українського народу, як українське козацтво.

Не зважаючи на той факт, що до остаточної наукової оцінки козацтва ще далеко, можна сміливо стверджувати – в Україні немає більш важливого чинника, який був би і центром, і перехрестям, і змістом переважної більшості соціальних процесів та більш важливого компонента національної й територіальної консолідації, ніж козацтво. Саме цей феномен вплинув на спосіб життя українського етносу і допоміг йому вижити в умовах не тільки відсутності власної держави, але й за часів тотального знищення.

У холі Фундаментальної бібліотеки експонується виставка присвячена Дню українського козацтва. Історичні довідки, яскраві репродукції прийдуться до смаку шанувальникам історичної минувшини нашого народу.

 

Запрошуємо всіх бажаючих!


 

 

 

 

 

    

Авторизація