Опубліковано: 26-07-2017, 08:39 / Переглядів: 624 / Бібліотека


Книжкова виставка "Хрещення Київської Русі"

   У виставковій залі ФБ ХНАУ ім. В.В. Докучаєва відкрито книжкову виставку «Хрещення Київської Русі», присвячену святу - Дню Хрещення України.

 

   Хрещення Київської Русі процес прийняття і поширення християнства у Київській Русі. Ключова подія – масове хрещення у 988 р. мешканців Києва, а згодом інших міст держави князем Володимиром Святим, у результаті чого християнство стало провідною релігією на Русі.

   Утвердження християнства на Русі – тривалий складний процес, що розтягнувся у часі на багато століть нашої ери, пройшовши у своєму розвитку кілька важливих стадій: спонтанного проникнення християнських ідей і цінностей до язичницького середовища, боротьби християнства та інших світових релігій за сфери впливу, проголошення християнства державною релігією Київської Русі, протистояння язичницького суспільства новій ідеології.

   Хрестити Київську Русь і проголосити християнство державною релігією припало князю Володимиру Великому. Прийшовши до влади за допомогою варязької дружини і язичницької еліти, Володимир задля їх інтересів запровадив язичницький пантеон богів. На місці старого капища, де стояла подоба Перуна, з'являються 7 різноплемінних богів – Перун, Дажбог, Хорос, Стрибог, Сімагл, Мокош, Велес. Але трохи згодом  Володимир переконався, що для зміцнення держави та її престижу потрібна нова віра. Київська держава підтримувала найтісніші стосунки з Візантією – найбагатшою, могутнішою і найбільш культурно впливовою державою того часу. Так він вирішив прийняти християнство та охрестити весь свій народ.

   Після офіційного хрещення киян у 988 р. християнство стає державною релігією Київської Русі.

  

 P.S. Запрошуємо до перегляду експозиції до виставкового залу ФБ ХНАУ  ім. В.В. Докучаєва.

    

Авторизація