Опубліковано: 18-09-2017, 12:08 / Переглядів: 194 / Новини / Виховна діяльність


НОВЕ ПОПОВНЕННЯ ДОКУЧАЄВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ: ОЗНАЙОМЛЕННЯ СТУДЕНТІВ-ПЕРШОКУРСНИКІВ З НАУКОВО-ОСВІТНІМИ ТРАДИЦІЯМИ ХАРКІВСЬКОГО НАУ

НОВЕ ПОПОВНЕННЯ ДОКУЧАЄВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ:
ОЗНАЙОМЛЕННЯ СТУДЕНТІВ-ПЕРШОКУРСНИКІВ З НАУКОВО-ОСВІТНІМИ ТРАДИЦІЯМИ ХАРКІВСЬКОГО НАУ

   У перші дні вересня 2017 р. для студентів перших курсів усіх факультетів проведено низку заходів, покликаних ознайомити нове покоління докучаєвців з історією, традиціями, задачами нашого університету.

   Навчання в університеті для першокурсників почалося 1 вересня з привітання з Днем Знань в Актовій залі ХНАУ. Від імені ректорату зі святом студентів привітав керівник інституту міжнародної освіти та підвищення кваліфікації ХНАУ доцент Волошан М.М.

   З відкритою лекцією «Харківський національний аграрний університет імені В.В. Докучаєва: 200 років освітніх і наукових традицій» перед студентами виступила кандидат історичних наук, професор університету Голікова О.М. Лектор висвітлила чимало питань, зокрема щодо затребуваності аграрної освіти в сучасних умовах формування пріоритетності аграрного виробництва, розповіла про задачі ХНАУ з огляду на набуття чинності у повному обсязі 1 вересня 2017 року Угоди про асоціацію між Євросоюзом та Україною, ознайомила першокурсників з історією ХНАУ, його традиціями і здобутками. Виступ доповідача було завершено зверненням до першокурсників – сповна використати ті можливості, що їх надає наполегливим і працездатним докучаєвський університет. Історичні фотографії, схеми, мапи, що супроводжували доповідь, надали першокурсникам можливість наочно доторкнутися до унікальної історії докучаєвського університету. Мультимедійний супровід лекції забезпечила студентка 2-го курсу факультету інженерів землевпорядкування Ревенко Анна.

   Наснажила студентів друга частина відкритої лекції, в якій визнаний вчений і досвідчений виробничник, професор кафедри рослинництва, чл.-кор. НААНУ Бобро М.А. поділився з першокурсниками власним досвідом навчальної і дослідної роботи, спогадами про провідних вчених харківського аграрного вишу. А ще читав вірші – про Україну та українське село. Першокурсники отримали від знаного вченого-рослинника збірку його власних віршів.

   Знайомство з традиціями докучаєвського університету першокурсники продовжили в Музеї історії ХНАУ. Упродовж другого тижня навчання студенти всіх факультетів побачили музейні експозиції, які не залишили їх байдужими. Директор Музею Голікова О.М. розповіла студентам про основні етапи розвитку найстарішого в Україні і четвертого в Європі аграрного вишу, видатних вчених, наукові школи, історію формування Музею тощо. До студентів-лісівників у Музеї історії ХНАУ з напутнім словом звернувся професор М.А. Бобро. Михайло Архипович щиро побажав новому набору студентів вірити у власні сили та отримати обрану професію.

   Переконані, що нове молоде покоління докучаєвців стане надійним наслідувачем освітніх, наукових, виробничих і культурних традицій Харківського НАУ.

Помічник ректора з навчально-виховної роботи

С.І. Василішин


    

Авторизація