Опубліковано: 18-09-2017, 18:10 / Переглядів: 330 / Різне / Жизнь замечательных людей


В ХНАУ ПРОЙШОВ ДВОДЕННИЙ ТРЕНІНГ З МІЖНАРОДНОГО РОЗВИТКУ УНІВЕРСИТЕТУ

В ХНАУ ПРОЙШОВ ДВОДЕННИЙ ТРЕНІНГ З МІЖНАРОДНОГО РОЗВИТКУ УНІВЕРСИТЕТУ

   16-17 вересня 2017 у нашому університеті відбулась знакова подія – вперше в історії університету 41 викладач та 2 студенти прийняли участь у дводенному тренінгу з міжнародного розвитку університету. Тренером було обрано досвідченого фахівця у галузі міжнародного проектного менеджменту, к.е.н., доцента Сумського державного університету Оксану Михайлівну Замору.

   Не зважаючи на час проведення тренінгу (вихідні дні) всі присутні  прийняли участь в активізації роботи в напрямку удосконалення міжнародної діяльності ХНАУ.

   У суботу, 16 вересня тренер зосередила увагу на «пробудженні університету від реальності». Ми обговорили роль стратегії у житті університету і тактику її реалізації. Ми зайвий раз замислились над місією та ціллю ХНАУ, а також над тим, які наукові партнери можуть нам симпатизувати, а які цікаві нам. В суботу були підняті питання інтернаціоналізації вузу: що відіграє визначальну роль у цьому процесі, на що звернуть увагу потенційні іноземні абітурієнти та що ми для цього зробимо?

   Нарешті, розмова про місце ХНАУ у рейтингах ТОП-200, Scopus, Вебометрикс, консолідованому рейтингу ВНЗ України: які наші позиції, чому вони такі і як їх підвищити? Відповідь: залучення всіх кафедр та підрозділів у науково-інноваційну роботу, презентація своїх досягнень та намірів на сайті університету та участь кожної кафедри, конкретного співробітника в розвитку корпоративної культури та зміцненні корпоративного духу.

   Ранок неділі був інтенсивним та водночас надзвичайно продуктивним. Ми говорили про проекти, гранти, донорів та проектні заявки. Після насиченої та практично спрямованої доповіді Оксани Михайлівни, наші співробітники приступили до написання власних «чорнових проектів», актуальність та релевантність яких обговорили публічно. На кінець, Оксана Михайлівна поділилась власним досвідом написання грантових заявок та в якості бонусу навела «хитрощі», як їх подати донору в більш виграшному вигляді.

   Загалом, у результаті дводенного тренінгу, за думкою тренера та анонімними відгуками його учасників, задумане вдалося. Ми пробудилися від сну і зрозуміли роль міжнародної діяльності університету, задумалися над деякими грантами, зокрема програмами підтримки освітніх проектів Erasmus+ та Horizon 2020 і будемо працювати в напрямі реалізації своїх задумів.

   Щира подяка ректору університету О.В. Ульянченку за надану можливість пізнавати нові горизонти науки та інтеграцію у міжнародну спільноту, тренеру О.М. Заморі та самовідданій праці учасників тренінгу.

Помічник ректора з навчально-виховної роботи,
учасник тренінгу к.е.н., С.І. Василішин

   


    

Авторизація