Опубліковано: 19-02-2018, 15:28 / Переглядів: 369 / Новини / Культурно-масова діяльність


СВЯТО «МАСЛЯНА-2018»

 

СВЯТО «МАСЛЯНА-2018»

   Масляна, Масниця або сирний тиждень – святковий цикл, збережений на Русі з язичницьких часів. Ритуал пов'язаний з проводами зими і зустріччю весни. Масляниця святкується в останній тиждень перед Великим постом за сім тижнів до Великодня. 

   Традиційна страва Масляної – млинці. Зазвичай їх печуть з тіста з додаванням молока або кефіру, можливе формування млинчиків з різними начинками: сиром, овочами, грибами і, навіть всупереч Великого Посту, з м'ясом. Млинці, як традиція на Масляну, символізують сонце своєї круглою формою і золотистим кольором. Вважалося, що чим більше спекти млинців, тим більше сонця і тепла буде навесні і влітку.

   У суботу 17 лютого 2018 р. на території навчального містечка, поруч з першим навчальним корпусом відбулося феєричне святкування Масляної. Організаторами культурно-масового заходу стали Роганська об`єднана територіальна громада та ХНАУ ім. В.В. Докучаєва.

   Після урочистого відкриття та виступів голови Роганської ОТГ Ф.С. Шевченка і ректора університету О.В. Ульянченка пройшла презентація Масляної на факультетах ХНАУ ім. В.В. Докучаєва. Після жвавого обговорення членами журі було оголошено результати конкурсу:

   На території містечка всі охочі мали змогу покуштувати традиційні страви-атрибути Масляної – млинці, вареники, узвар, шашлики та польову кашу.

   Дійство супроводжувалося виступами кращих аматорів художньої самодіяльності університету, Роганського будинку культури та сіл Хроли, Пономаренки. Дужі хлопці змогли продемонструвати свої сили, збираючись на 8-метровий стовп, та в інших спортивних конкурсах. Не оминули увагою організатори свята і дітей, які брали участь у дитячій масовій програмі.

   А завершив дійство традиційний обряд спалювання слов`янським богом сонця Колодієм опудала Марени – обрядової ляльки, що символізує зиму.

Тож дякуємо всім організаторам та учасникам свята Масляної і впевнено готуємося до зустрічі весни.

Від імені оргкомітету свята від ХНАУ ім. В.В. Докучаєва

помічник ректора з навчально-виховної роботи

Станіслав Василішин

 

  
Сторінки: 1 2
 

Авторизація