Опубліковано: 25-04-2018, 16:19 / Переглядів: 1 622 / Новини / Виховна діяльність


ДО ДНЯ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

ДО ДНЯ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

   На виконання Указу Президента України від 28 березня 2018 року № 91 «Про відзначення 22-річниці Конституції України» та з метою роз’яснення значення норм Конституції України щодо утвердження правової держави та формування правової культури, виховання громадянської свідомості та поваги до Основного Закону України у ХНАУ ім. В.В. Докучаєва відбулися наступні заходи:

   1) 24 квітня 2018 року на кафедрі педагогіки, психології та права доцентом Шерстюк С.В. була проведена відкрита лекція на тему: «Конституція України. Права, свободи та обов’язки людини і громадянина». Під час лекції Шерстюк С.В. звернула увагу присутніх (здобувачів 2 курсу факультету обліку і фінансів) на те, що Конституція – це Основний Закон не лише держави, а й всього соціально неоднорідного суспільства. Конституція України була прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року. Розділ ІІ Конституції України містить норми, які безпосередньо проголошують та гарантують основні права, свободи та обов’язки людини і громадянина. До того ж, у ч. 3 ст. 8 Конституції України було зазначено, що норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина на підставі Конституції України гарантується. На міжнародному рівні принципи прав людини закріплені у Всесвітній декларації прав людини та систематизовані в 7 основних документах з прав людини. Україна, на сьогодні, робить активні кроки щодо реального виконання і забезпечення конституційних прав і свобод людини і громадянина.

   2) 25 квітня 2018 року в ауд. 1-617 відбулося засідання студентського наукового гуртка з правових дисциплін кафедри педагогіки, психології та права на тему: «Конституція України очима студентів». Зі вступним словом виступила керівник гуртка, доцент Шерстюк Світлана Валеріївна. Після неї з доповіддю на тему: «Відповідність Конституції України нормам європейського законодавства» виступила здобувач факультету менеджменту і економіки 3 курсу 2 групи Тітова Марія. Продовжила засідання здобувач факультету менеджменту і економіки 3 курсу 1 групи Ткаченко Анастасія доповіддю на тему: «Конституція України – основа конституційного устрою держави». Обидві доповіді викликали цілу низку запитань у присутніх та досить емоційне й жваве обговорення.

    

Авторизація
Ми використовуємо файли cookies для оптимізації контенту та швидкодії сайту.
Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookies.
Ок