Опубліковано: 7-02-2013, 18:41 / Переглядів: 1 460 /  / Оголошення


Вечір поезії «На крилах любові»

У це чудове романтичне свято, коли крізь хуртовинну зиму вже відчутно подих весни, коли для любові, напередодні відлиги, пробуджуються серця, хочеться побажати Вам щирої радості, безмірного щастя, бурю емоцій і шквал піднесених почуттів. Шукайте їх, а знайшовши - ніколи не відпускайте!

Бажаємо не лише у свято, а й щоденно отримувати знаки уваги і любові, любити і бути коханими! Нехай серед святкових валентинок обов'язково буде та сама, від єдиної, коханої і головної в житті людини!

 

НА КРИЛАХ ЛЮБОВІ

    Світ у якому ми живемо, кожен з нас сприймає по-своєму. Та уявити його без любові ...?!! Жити без кохання можливо, - скажете ви мені. І я погоджуся. Але ж навіщо таке життя? Життя у якому немає мрій, зітхать, очікувань, насолоди від спілкування, жаги до щастя і безмежної віри у можливість обійняти весь світ. Кохання — це казка для дорослих. Вони жили довго та щасливо... Мабуть немає  на землі людини, яка добровільно би відмовилася від такої казки. І правильно, у житті треба цінувати кожну щасливу хвилину, кожну мить, що дарує нам віру у диво.

   Останній місяць зими, хоча і прохолодний та дуже палкий. Адже 14 лютого у багатьох країнах світу відзначають День Святого Валентина - День усіх закоханих. На слов’янській землі це свято стало популярним починаючи з 90-х рр. XX ст.

    Оберемки різнобарвних квітів, солодощі, м'які іграшки, повітряні кульки, іноді навіть коштовності або просто теплі обійми - усе це ми даруємо близьким нам людям. А на додаток, особливі листівки (часто у вигляді сердечка) з віршами, освідченнями, побажаннями — валентинки.

    До речі, створення першої «валентинки» приписують ще герцогу Орлеанському у 1415 р. Він сидів у темниці та складав любовні послання власній дружині й таким чином, можливо, боровся із нудьгою. А найбільш популярними, листівки-«валентинки» стали вже у XVIII ст.

     Традиційно День Святого Валентина відзначали і у бібліотеці ХНАУ. У затишній залі, що рісніє від квітів, пройшов Вечір поезії «На крилах любові». Цікаві й неперевершено фантастичні історії великого кохання з життя Сергія Єсеніна, Івана Франка, Бориса Чичибабіна, Василя Симоненка, Володимира Сосюри та ін. Не оминули увагою і любовну лірику талановитих творців. Студенти читали вірші про кохання не тільки класиків, а й власної творчості. Слухаючи ці проникливі рядки, поволі приходиш до думки, що сила слова — безмежна, як безмежне все наше життя. А кохання — це найкраще слово, що спонукає нас до дій, що дає нам віру у щасливе майбутнє.

   На вечорі поезії були присутні не лише студенти, а й викладачі та співробітники університету. Годинна зустріч промайнула як миттєвість і залишила в серцях присутніх почуття задоволення від духовного спілкування. І, як казав Григір Тютюнник, український письменник-прозаїк: «Якщо тебе ніколи не охоплювало бажання обійняти всю землю, прилащити бродячого собаку, підняти із землі зірваний листок і цілувати його – значить, ти ще не любив».

    Залишаються лічені дні до приходу весни, до перших зелених листочків, які, повірте, не будуть гніватися на вас за те, якщо вам до безтями захочеться «підняти із землі зірваний листок і цілувати його....». Адже, коли в серці живе любов - життя неначе казка.

    Особливу подяку висловлюємо студентам-першокурсникам Владиславі Фоменко (ФАГ), Евгенію Лисенко (ФАГ), Альоні Олійник (ФІЗ) та Аліні Велитченко (ФІЗ).

Ірина ЖИДКИХ, головний бібліограф


    

Авторизація