Опубліковано: 24-05-2018, 10:34 / Переглядів: 277 / Новини / Культурно-масова діяльність


Факультету обліку і фінансів на святкуванні Дня вишиванки

   У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка – чудовий приклад і підтвердження цього. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишивки був прикрашений одяг скіфів, які проживали на наших землях у VIII ст. до н. е. – IV ст. н. е. У ході сучасних досліджень на Черкащині знайдено срібні пластинки з фігурками чоловіків, датовані знахідок VI ст., вивчення яких показало ідентичність елементів одягу й орнаменту вишивки з українським народним костюмом XVIII–XIX ст.

   День вишиванки – це свято єдності українського народу, ушанування його багатовікових традицій. Цьогорічне святкування Дня вишиванки в Україні припало на 17 травня і відзначалось у кожному місті, містечку, селі, у кожному підприємстві та навчальному закладі нашої країни. У цей день українці одягають вишиванки на знак того, що ми пам’ятаємо своє коріння, своїх пращурів, дотримуємося традицій і головне – хочемо, щоб вишиванка і надалі лишалася традиційним одягом і про неї не забули наші нащадки.

   Вишиванка є символом краси, міцного здоров’я, щасливої долі та родинної пам’яті, вірності та любові в сім’ї.  Помітно, що в День вишиванки люди завжди піднесені та усміхнені, адже в народному одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси.

   Наш університет щороку теж святкує День вишиванки. І факультет обліку і фінансів ніколи не лишається осторонь його проведення.

   Викладачі, співробітники, студенти факультету 17 травня одягли вишиванки, щоб наголосити на тому, що ми шануємо традиції нашого народу і вважаємо її не просто красивим одягом, а оберегом, який несе в собі сподівання на краще та зберігає родовий заповіт наших предків.  

   Проведення такого свята вже вкотре підтвердило, що ми відчуваємо себе справжніми українцями і налаштовані на збереження культури, звичаїв, традицій українського народу та їх поширення.

   
   
   
   

Заступник декана з навчально-виховної роботи

доцент Вікторія Велієва і

Куратор групи I-1 спеціальності «Облік і оподаткування»

старший викладач Юлія Герасименко

    

Авторизація