Опубліковано: 4-06-2018, 13:35 / Переглядів: 916 / Наукова діяльність / Виховна діяльність


Екскурсія до ДСЛП «Харківлісозахист»

   Під час проходження навчальної практики з лісової фітопатології студенти третього курсу лісогосподарського факультету відвідали Державне спеціалізоване лісозахисне підприємство «Харківлісозахист» у селищі Покотилівка Харківського району. Працівники підприємства ознайомили студентів із шкідливими місцевими та інвазійними видами для лісових насаджень (ентомошкідниками та фітопатогенами), які вже спричиняють або можуть завдати значних збитків лісовому господарству у разі недотримання фітосанітарних умов контролю на кордонах.

   Екскурсію щодо ентомошкідників, які є загрозою для насаджень нашого регіону, провела завідувач лабораторії захисту лісу О.І. Назаренко. Олена Іванівна також розповіла про інноваційний біологічний метод захисту лісу проти короїдів, запроваджений на виробництві. Личинки короїдів (вершинного та шестизубого) розвиваються приховано в тканинах дерев, формуючи специфічні ушкодження під корою. А мурахожук (Thanasimus formicarius), здатний знаходити яйця, личинок, лялечок і дорослих жуків-короїдів під корою дерев, знищувати їх, забезпечуючи біологічний захист дерев. В цьому році в лабораторії розпочато вирощування цих хижих жуків.

   Про хвороби хвойних та листяних насаджень і збудників, що їх викликають повідомила студентам директор ДСЛП «Харківлісозахисту» К.В. Давиденко. Катерина Валеріївна розповіла про небезпечних збудників, які спричиняють усихання ясеня, сосни, про стан і досвід захисту лісових насаджень у країнах Європи.

   Студенти та викладачі висловлюють вдячність співробітникам підприємства за цікаві та змістовні доповіді, а також керівництву факультету за сприяння в проведенні цієї екскурсії.

Викладач кафедри садово-паркового господарства

Т.М. Черкіс

  

   
    

Авторизація
Ми використовуємо файли cookies для оптимізації контенту та швидкодії сайту.
Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookies.
Ок