Опубліковано: 9-07-2018, 19:12 / Переглядів: 1 176 / Виховна діяльність / Культурно-масова діяльність


ІВАНА КУПАЛА – 2018

   Шостого липня 2018 р. на березі ставка «8 Березня» відбулося вже традиційне святкування особливого для всіх слов`ян дня Івана Купала.

   Це одне з найбільш давніх і містичних слов'янських свят, яке відзначають у ніч з 6 на 7 липня. У ніч на Івана Купала молодь стрибає через багаття, дівчата плетуть вінки і ворожать на судженого, усі веселяться і шукають загадковий цвіт папороті. З ранку в день Івана Купала було прийнято купатися в річках і озерах, щоб очистити і душу, і тіло.

   До наших днів дійшла традиція стрибати через вогнища, які вважалися очисними. Закохані пари намагалися перестрибнути багаття разом, узявшися за руки. Після цього життя має стати щасливішим, а любов – міцнішою. Звичаї Івана Купала пов'язані не тільки з вогнем і водою, але також із травами. Квіти і трави, зібрані на це свято сушили і берегли. Такі трави вважались цілющими, ними обкурювали хворих і нещасних, проганяли всяку нечисть і використовували для інших обрядів.

   Головною купальською травою була папороть, таємничий цвіт якої в ніч на Івана Купала йшли шукати найсміливіші юнаки. За переказами, опівночі цвіт папороті з'являється тільки на декілька секунд і одразу ж зникає. У того, хто знайде чаклунську рослину, збудуться всі бажання, він буде щасливим, здоровим і багатим Джерело.

   Спільними зусиллями Роганської об`єднаної територіальної громади, Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва, Роганського будинку культури, Роганського аграрного ліцею було організовано цікаве дійство.

   На початку заходу з вітальними словами до присутніх звернулися голова Роганської селищної ради Ф. Шевченко, ректор університету О.Ульянченко та гість свята – голова Ради молодих вчених при ХОДА, доцент Харківського національного медичного університету Н. Куфтеріна. Потім на всіх чекали чудовий концерт учасників художньої самодіяльності, дегустування польової каші, мотоциклетне шоу, спортивні ігри і традиційне спалення обрядової ляльки.

   Щиро дякуємо адміністрації ХНАУ, ОРСС, студентам, кафедрі фізичного виховання, службам АГЧ, персонально – бухгалтеру В. Однораленко за самовіддану участь в організації заходу.

 

Проректор з науково-педагогічної та виховної роботи

Станіслав Василішин

 

   
   
   
   
   
   
   
   
    

Авторизація
Ми використовуємо файли cookies для оптимізації контенту та швидкодії сайту.
Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookies.
Ок