Опубліковано: 8-09-2018, 09:34 / Переглядів: 291 / Новини / Наукова діяльність


Науково-практичний семінар «Соняшник – 2018»

   Шостого вересня 2018 р. на базі Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва відбувся науково-практичний семінар «Соняшник – 2018».

   Сьогодні на Слобожанщині немає, мабуть, жодного сільськогосподарського підприємства, яке б не займалося вирощуванням соняшнику. Проте серед решти необхідно відзначити приватне підприємство «Насіннєве» Харківського району Харківської області. Унікальність цього господарства полягає у тому, що філософією діяльності його керівництва є не отримання сьогочасного максимального прибутку, а впровадження та виробнича апробація новітніх досягнень науки у господарську практику, зокрема у царині селекції і насінництва нових гібридів соняшнику.

   Навесні поточного року керівництво ПП «Насіннєве» звернулося з пропозицією до ректора ХНАУ ім. В.В. Докучаєва щодо закладки демонстраційного полігону із 18 сучасних гібридів соняшнику вітчизняної селекції з метою їх порівняльної оцінки. Господарство повністю забезпечило технологічний процес вирощування матеріальними ресурсами і провело відповідні фенотипічні спостереження протягом періоду вегетації. Саме засновник і генеральний директор ПП «Насіннєве» Я.М. Рева був ініціатором проведення семінару, який мав на меті підведення підсумків плідного співробітництва.

   Програмою семінару було передбачено декілька наукових доповідей та огляд демонстраційних посівів гібридів соняшнику. На початку роботи з привітальним словом до присутніх звернувся ректор ХНАУ ім. В.В. Докучаєва, член-кореспондент Національної академії аграрних наук України, доктор економічних наук, професор О.В. Ульянченко.

  Крім наукової, семінар також мав чітко виражену практичну спрямованість. Учасникам було дуже важливо почути думку досвідчених виробничників з питань місця соняшнику в сучасному сільському господарстві. З цього приводу надзвичайно цікавим був виступ випускника агрономічного факультету нашого університету 1968 р., заслуженого працівника  сільського господарства України, почесного громадянина  Харківської області, переможця національного конкурсу «Ділова людина України», протягом 32-ти років директора  радгоспу «Тернівський» (1972–2004 рр.), секретаря наглядової ради ХНАУ ім. В.В. Докучаєва А.М. Середи.

   Наукова складова роботи семінару розпочалася з доповіді засновника і генерального директора ПП «Насіннєве» Я.М. Реви. Доповідач емоційно розповів про напрями роботи свого господарства, висловив подяку ректору університету за плідну співпрацю та окреслив напрями подальшого співробітництва. Завершився виступ Я.М. Реви показом фільму про сьогодення ПП «Насіннєве».

  З цікавими змістовними доповідями щодо сучасних напрямів розвитку селекційно-насінницьких та агротехнічних складових вирощування соняшнику виступили: кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри генетики, селекції та насінництва О.М. Брагін; кандидат сільськогосподарських наук, викладач кафедри генетики, селекції та насінництва В.О. Васько та кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри землеробства ім. О.М. Можейка  С.І. Кудря. На високій емоційній ноті завершила першу частину семінару креативна доповідь «Соняшник у культурі України» старшого  викладача  кафедри садово-паркового господарства Л.І. Кравченко.

   Під час другої частини семінару відбувся огляд демонстраційних посівів гібридів соняшнику вітчизняної селекції в навчально-науково-виробничому центрі «Дослідне поле» ХНАУ ім. В.В. Докучаєва. Під час огляду генеральний директор ПП «Насіннєве» давав пояснення та відповідав на численні запитання. Також на полі була представлена продукція переробки соняшнику від ПП «Насіннєве» і кожний бажаючий міг поласувати смачною запашною олією з житнім хлібом.

   Після огляду посівів організатори пригостили всіх учасників семінару смачною польовою кашею і чаєм, а співробітники кафедри плодоовочівництва і зберігання – свіжими кавунами, яблуками і виноградом, що вирощуються на дослідних ділянках кафедри.

Усього в роботі семінару взяло участь більше 400 студентів, аспірантів, співробітників університету і гостей, що засвідчує дуже високий рівень актуальності й зацікавленості аудиторії в питаннях селекції, насінництва і вирощування соняшнику.

 

Проректор з науково-педагогічної роботи,

професор університету В.М. Петров

 

   
   
   
   
   
   
   
    

Авторизація