Опубліковано: 13-11-2018, 10:00 / Переглядів: 146 / Новини / Наукова діяльність


День української писемності та мови

   Відзначення 9 листопада Дня української писемності та мови не випадкове, адже цього дня вшановують пам’ять  Преподобного Нестора-літописця. Книжкова справа стала частиною його життя.

   На весь світ стало відомим ім’я Петра Яцика, українського мецената з Канади, який започаткував проведення Міжнародного конкурсу знавців української мови, спрямованого на пропаганду і підтримку розвитку української мови. На виконання Указу Президента України від 09.11.2007, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13.03.2008 № 168, з метою піднесення престижу української мови, популяризації її серед молоді у 2018/2019 навчальному році 7 листопада на кафедрі мовних дисциплін відбувся університетський етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Переможцями стали такі здобувачі першого (бакалаврського) рівня:

  • І місце – Дорошенко Матвій (ОіО);
  • ІІ місце – Савченко Богдана (ФБСС), Калиниченко Денис (ОіО);
  • ІІІ місце – Гузько Аліна (ПУА), Батрак Марія (Мен.), Громова Єлизавета (Екол.).

   Згідно з Положенням про Міжнародний мовно-літературний конкурс студентської молоді імені Тараса Шевченка, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 року № 571, 8 листопада відбувся І етап цього Конкурсу. Перемогу здобули такі учасники:

  • І місце – Ніжегольцева Олена (ОіО);
  • ІІ місце – Савченко Богдана (ФБСС), Симітко Тетяна (ЛГ);
  • ІІ місце – Величко Володимир (ЛГ).

 

 

   9 листопада на кафедрі мовних дисциплін проведено День поезії, мета якого – залучити якомога більше здобувачів до поезії, надати можливість молодим талантам заявити про себе. Учасники заходу декламували вірші відомих українських митців-геніїв (Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Василя Симоненка, Ліни Костенко та ін.), сучасних поетів, а також власні твори.

   
   
   
   
   
   

   Вивчайте, безмежно любіть українську мову і пишайтеся нею!

 

 

Кандидат філологічних наук,

доцент кафедри мовних дисциплін

Т.О. Петрова

 

    

Авторизація