Опубліковано: 22-11-2018, 08:15 / Переглядів: 235 / Новини / Конференції


Науково-практичний семінар «Використання цифрових технологій в агрономії та захисті рослин»

   Тісний зв’язок науки і практики – головна умова підготовки фахівців високого рівня в галузі агрономії. Сучасні умови вимагають від них володіння новітніми технологіями в агрономії та захисті рослин, які впроваджують у провідних господарствах.

   Досвідом використання цифрових технологій поділився керівник групи регіональних технічних експертів фірми «Сингента», кандидат сільськогосподарських наук Зозуля Олександр Леонідович.

   8 листопада 2018 р. на кафедрі зоології та ентомології ім. Б. М. Литвинова відбувся науково-практичний семінар «Використання цифрових технологій в агрономії та захисті рослин». У семінарі взяли участь здобувачі вищої освіти, аспіранти і викладачі, переважна більшість яких була з факультету захисту рослин.

   Відкрила захід доцент кафедри зоології та ентомології Леженіна Ірина Павлівна.

  Олександр Леонідович значну частину доповіді присвятив використанню цифрових технологій у фітосанітарному моніторингу та ранній діагностиці проблемних ділянок на полях. Для цього були використані зйомки з безпілотних апаратів у видимому та спектральному діапазонах, отримані дані оброблялись у спеціально розроблених програмах. Кінцевий результат цієї роботи – отримання даних про забур’яненість, ураженість хворобами, схожість культурних рослин, проблеми з дефіцитом мінеральних речовин та ін.

   Цікавим був і досвід використання сучасних метеостанцій для прогнозування хвороб та шкідників сільськогосподарських культур, про що також розповів доповідач. Таких метеостанцій на території України розміщено 60. З них дані передають на комп’ютери, їх обробляють і в подальшому використовують у господарствах. Олександр Леонідович зазначив, що для складання таких прогнозів і залучено провідних учених ентомологів та фітопатологів.

   Крім польових обстежень, фахівці «Сингенти» проводять лабораторні аналізи з використанням ПЛР- та ІФА-методів, про що ми також дізнались від О. Л. Зозулі.

   Доповідь викликала чималий інтерес, було багато запитань, обговорення пройшло жваво. Слухачі семінару запропоновали провести ще одну зустріч у розширеному форматі та присвятити її одному з питань доповіді, що дозволить обговорити результати впровадження цифрових технологій більш детально та глибоко.

 

Доценти кафедри зоології та ентомології ім. Б.М. Литвинова І. П. Леженіна та С. В. Станкевич.

 

   
   
   
    

Авторизація