Опубліковано: 10-12-2018, 16:46 / Переглядів: 926 / Новини / Виховна діяльність


ОСВІТНЬО-ІНФОРМАЦІЙНИЙ СЕМІНАР ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ПРАВ ЛЮДИНИ

   10 грудня 2018 року  на кафедрі педагогіки, психології та права в ауд.

   1-615 відбувся освітньо-інформаційний семінар на тему: «Міжнародний день прав людини».

   Сімдесят років тому, 10 грудня 1948 року, ООН прийняла Загальну декларацію прав людини. 

   Вона стала першим універсальним міжнародним актом з прав людини, що проголошує цивільні та політичні права і свободи особистості - рівність всіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті та інші. У Декларації заявлено також, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх раси, статі, мови, релігії тощо. Відповідно до Загальної декларації прав людини, ці права — громадянські, політичні, економічні, соціальні — не даруються державою, а належать кожному від народження. Вони є основою нормального людського існування і розвитку, а тому не мають кордонів. Визнання, дотримання та захист прав і свобод людини не є внутрішньою справою тієї чи іншої країни.

   І хоча положення Декларації мають рекомендаційний характер, наразі її принципи лежать в основі багатьох пактів, конвенцій і договорів стосовно прав людини, укладених з 1948 року. Так, у 1966 році Генеральна Асамблея ООН ухвалила «Міжнародний пакт про громадянські й політичні права» та «Міжнародний пакт про економічні, соціальні та культурні права», які разом із Загальною декларацією прав людини склали Міжнародний білль про права людини. Україна ратифікувала ці пакти в 1973 році, ще у складі СРСР.

   У 1950 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 10 грудня Днем прав людини з метою залучення уваги людей в усьому світі до Загальної декларації прав людини як до загального ідеалу для всіх людей і народів. Нині чимало країн включають основні положення Декларації в своє базове законодавство і конституції. Так, Конституція України містить розділ ІІ «Права, свободи та обов’язки людини і громадянина».

   До того ж, Україна ратифікувала Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод Законом № 475/-ВР від 17.07.97 року.

 

 Доцент кафедри педагогіки, психології

та права Шерстюк С.В.

 

   
   
    

Авторизація
Ми використовуємо файли cookies для оптимізації контенту та швидкодії сайту.
Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookies.
Ок