Опубліковано: 26-12-2018, 09:17 / Переглядів: 282 / Новини / Наукова діяльність


Нові напрями співробітництва ХНАУ з Харківською торгово-промисловою палатою

   ХНАУ імені В.В. Докучаєва є членом Харківської торгово-промислової палати (ХТПП), яка є однією з найстаріших регіональних палат України. Створена 1925 р. як Українсько-східна торгівельна палата, ця громадська організація протягом своєї історії декілька разів змінювала назву. Однак головний напрямок її діяльності залишився незмінним. Палата спрямовує свою діяльність на розвиток економіки України через підтримку вітчизняного бізнесу; надає допомогу українським підприємствам у розвитку зовнішньоекономічних зв’язків. Здобуття Україною незалежності зумовило суттєве оновлення стратегії розвитку ХТПП. Палата фактично виступає посередником між владою та підприємцями. Останнім часом значно розширено членську базу ХТПП. Сьогодні її членами є понад 400 організацій і підприємств регіону.

   ХТПП активно співпрацює з українськими закладами вищої освіти. Зокрема, нещодавно здобувачі 4 курсу факультету обліку і фінансів ХНАУ відвідали Палату з метою ознайомлення з її діяльністю. Вони пересвідчилися, що разом з розширенням географії ділових контактів розширюється і перелік послуг, що їх надають структурні підрозділи Палати. Наприклад, фахівці Палати проводять реєстрацію підприємств будь-якої форми власності в Харкові «під ключ», проводять маркетингові дослідження ринку України та іноземних ринків, допомагають у налагодженні зовнішньоекономічної діяльності підприємств, надають повноцінну підтримку. у вирішенні питань з організації бухгалтерського і податкового обліку тощо.

   У квітні 2018 р. Палатою було анонсовано створення «Музею членів Палати» – унікального проекту, метою якого є створення цікавого і нестандартного арт-простору, де буде представлено історичну спадщину Харкова як промислового, індустріального, культурного і образотворчого центру України. Понад 200-річні традиції безперервної аграрної освіти і науки, якими відомий наш докучаєвський університет, мають бути відображені у «Музеї членів Палати». Обговоренню питань систематизації, аналізу і представлення у публічному просторі подібної інформації було присвячено презентацію «Музей членів Палати. Початок», що відбулася 21 грудня 2018 р. Питання презентації історії ХНАУ в «Музеї членів Палати» обговорено з віце-президентом ХТПП Каутною Інною Григорівною та віце-президентом, начальником відділу зовнішньоекономічних зав’язків та оргроботи Васильєвою Оленою Євгеніївною.

   Серед членів ХТПП був присутній випускник економічного факультету ХНАУ 1990 р., засновник і керівник ТОВ «Крок», підприємець з широкими міжнародними зв’язками Огійчук Тарас Миколайович. Створене ним 1998 р. підприємство спеціалізується на виробництві та постачанні високоякісної апаратури з очищення внутрішньої поверхні трубок теплообмінного обладнання. Для цього використовуються насоси німецької фірми Hammelmann, а також обладнання власного виробництва. «Як підприємець, – стверджує Т.М. Огійчук, – я бачу свою мету в пошуку нових сфер бізнесу в області енергоефективності, а також у розвитку альтернативних джерел енергії». Отже, можна впевнено стверджувати: рівень знань випускників ХНАУ дозволяє їм адаптуватися до мінливих умов сучасного світу і стати успішними підприємцями. Але за умов невпинного особистісного розвитку.

 

Професор кафедри філософії, історичних і соціальних дисциплін, директор Музею історії ХНАУ

Голікова О.М.

 Виступ Президента ХТПП Звєрєва Віктора Олександровича  Концепцію створення «Музею членів Палати» представляє Максим Розенфельд – відомий екскурсовод, викладач  Харківської державної академії дизайну і мистецтв
   Зліва направо: О.М. Голікова, віце-президент ХТПП І.Г. Каутна,
віце-президентом ХТПП О.Є. 
Васильєва, директор ТОВ Т.М. Огійчук
    

Авторизація