Опубліковано: 14-02-2019, 11:19 / Переглядів: 282 / Новини / Наукова діяльність


НА ПУЛЬСІ ОСВІТНІХ РЕФОРМ: Виїзне засідання Комітету ВРУ з питань науки та освіти

   13 лютого 2019 р. на базі Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти.

    Засідання відбулося у форматі форуму за участі першого заступника Голови Комітету О.В. Співаковського; народних депутатів України, котрі входять до складу та керівництва Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти; заступників Міністра освіти і науки України Ю.М. Рашкевича та С.В. Даниленко; новообраного 13 лютого голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) С.М. Квіта; генерального директора Директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН О.І. Шарова; ректорів та проректорів вишів Східної України.

   Делегацію ХНАУ ім. В.В. Докучаєва представляли ректор О.В. Ульянченко; перший проректор Р.М. Шелудько; проректор з науково-педагогічної та виховної роботи С.І. Василішин.

   У процесі засідання були розглянуті питання:

  1. Управління закладами вищої освіти. Проблеми та шляхи вдосконалення.
  2. удосконалення системи фінансування закладів вищої освіти.
  3. Оцінювання якості вищої освіти і освітні вимірювання. Першочергові заходи НАЗЯВО щодо аналізу якості освітньої діяльності закладів вищої освіти.

   Під час засідання особливо дискусійними та обговорюваними виявилися можливості переходу до корпоративної моделі управління системою вищої освіти, різні моделі фінансування та розвиток ринку освітніх послуг. Захід став потужним майданчиком для обміну думками та ефективним форумом для освітян, політиків та представників громадянського суспільства.

   За результатами засідання сформовано пакет рішень, що мають лягти в основу майбутніх змін у нормативно-правовій базі освітньої діяльності.

 

   
   
   
   
   
    

Авторизація