Опубліковано: 4-04-2019, 16:00 / Переглядів: 534 / Різне


СВІТЛА ПАМ’ЯТЬ ГОРІНУ МИКОЛІ ОЛЕКСАНДРОВИЧУ

   На 79-му році пішов із життя завідувач кафедри садово-паркового господарства, доктор біологічних наук, професор Горін Микола Олександрович.

   Микола Олександрович – вчений у галузі ґрунтознавства, дослідник еколого-біогеохімічних закономірностей культурного ґрунтогенезу на основі еволюційно-екосоціального підходу до вивчення ґрунтового покриву природних та агрогенних екосистем, розробник біосфероцентричних моделей землегосподарювання, ноосферно-орієнтованої методології адаптивно-ландшафтного екобезпечного природокористування.

   Народився 8 червня 1940 р. у Харківській області в родині вчителів Олександра Михайловича та Галини Григорівни. Із золотою медаллю закінчив Пісочинську середню школу, а в 1962 р. — факультет агрохімії та ґрунтознавства Харківського сільськогосподарського інституту ім. В. В. Докучаєва. З 1962 по 1965 рр. завідував агрохімлабораторією Володимир-Волинського виробничого колгоспно-радгоспного управління Волинської області. З 1965 р. навчався в аспірантурі на кафедрі ґрунтознавства ХСГІ ім. В.В. Докучаєва, з якою пов’язана уся його подальша наукова та педагогічна діяльність.

   Обіймаючи посаду асистента, він захистив у 1970 р. кандидатську дисертацію «Изменение направления почвообразовательных процессов засоленных торфяных почв Левобережного Среднего Приднепровья при их окультуривании». За роки роботи в альма-матер Микола Олександрович обіймав посади доцента, професора, заступника декана по роботі із зарубіжними студентами. У різні роки працював старшим науковим працівником, на посаді якого й завершив роботу над докторською дисертацією «Заплавне ґрунтотворення Полісся та Лісостепу України (еволюція, біогеохімія, окультурювання)».

Миколою Олександровичем уперше досліджені еколого-біогеохімічні закономірності окультурювальної корекції природного ґрунтогенезу в ландшафтних екосистемах, які виявилися гранично актуалізованими й запитаними в умовах земельної реформи в Україні.

   Він був одним із ініціаторів відкриття в 2009 р. в ХНАУ нового напряму підготовки бакалаврів – «екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування». Автор методологічного та навчально-методичного забезпечення ряду дисциплін для цієї спеціальності по новій кафедрі ХНАУ – «екологія та біотехнологія.

З 2016 року очолював кафедру садово-паркового господарства завідувачем, яка готує бакалаврів і магістрів зі спеціальності 206 «Садово-паркове господарство».

   За свою довгу науково-викладацьку кар’єру співпрацював з науковими колективами дослідницьких інститутів та університетів України і зарубіжжя (Болгарія, Китай, Польща, РФ, Іран та ін.). Був членом вчених рад із захисту кандидатських та докторських дисертацій ЗВО України. Особисто та у співавторстві опублікував 250 робіт наукового і навчально-методичного характеру, у т. ч. підручники.

   Громадська діяльність Миколи Олександровича була пов’язана з Українським товариством ґрунтознавців та агрохіміків, Українським товариством охорони природи, був членом Наукової ради з проблем ґрунтознавства НАН України. Вів ряд авторських телепередач «Якщо ти господар» і був співавтор кількох навчальних кінофільмів на теми агрогенетичного та екологічного ґрунтознавства.

   Багаторічна самовіддана праця Миколи Олександровича, була спрямована на розвиток української та світової ґрунтознавчої науки та залучення до неї молодого покоління, відзначена медаллю «Знак пошани», почесними грамотами і дипломами.

Колектив Харківського національного аграрного університету
ім. В.В. Докучаєва, факультету лісового господарства, кафедри садово-паркового господарства висловлює щирі співчуття рідним та близьким Горіна Миколи Олександровича.

 

Світла пам’ять про Миколу Олександровича назавжди залишиться у наших серцях!

    

Авторизація