Опубліковано: 9-04-2019, 17:12 / Переглядів: 242 / Новини / Спорт


ШКОЛА ВИХОВНИКІВ ДЖУР

   З 2 по 6 квітня на базі ХНАУ ім. В.В. Докучаєва відбувся перший обласний семінар-тренінг для підготовки виховників «ШКОЛА ВИХОВНИКІВ ДЖУР» Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура").

   Даний захід відбувся за підтримки Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Харківській ХОДА, Управління у справах молоді та спорту ХОДА, КУ «Харківський обласний центр молоді», ГО «Адаптаційний центр», ГО «Нововодолазький Молодіжний клуб Джура».

   Вітальним словом захід відкрив ректор ХНАУ ім. В.В. Докучаєва Олександр Ульянченко, який поздоровив всіх учасників у стінах найстарішого аграрного вишу України та запросив представників навчальних закладів всіх районів Харківщини до співпраці у сфері профорієнтаційної роботи серед школярів.

   Мета семінару- тренінгу — підготовка виховників, які в майбутньому будуть проводити роботу в закладах освіти Харківщини, щодо організації роїв, створенню постійно діючих осередків гри «Джура» – куренів, проведення на місцях вишколів виховників Джур, шкільних, І та ІІ етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
   Даний тренінг став першим кроком у створенні постійно діючих осередків - куренів в загальноосвітніх навчальних закладах Харківщини з метою розвитку національно-патріотичного напрямку, згуртування учнівської молоді, навчання діяти в надзвичайних ситуаціях та виховання справжнього патріота України, готового стати на захист своєї держави. 

   У семінарі взяли участь 60 осіб різного віку, вчителі та громадські активісти, представники з районних державних адміністрацій, міст обласного значення та територіальних громад Харківської області. Тренерами семінару стали Тиндик Сергій, Янов Віталій, Баша Марина, Савенко Григорій, Мороз Віталій, Семенко Олена. 

   Під час тренінгу було висвітлено та опрацьовано:
- стратегії військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)
- ключові цілі розвитку гри
- виховні засоби та інструменти «Джури»
- роль виховника
- шляхи розгортання куреня
- форми діяльності куреня протягом року
- легенда та традиції куреня 
- однострій, відзнаки тощо 
   Учасники тренінгу мали змогу визначити виховний ідеал Гри, скласти в роях портрет виховника та представити його, вибрати патрона, емблему, створити власний курень, у театралізованій формі представити свій рій, курень тощо. Теоретичний матеріал супроводжувався різноплановими іграми та вправами на активізацію уваги, командоутворення, згуртування, притирання та ламання бар’єру.

   Також було багато практичних завдань, майстер-класів, цікавих зустрічей і веселих творчих вечорів. Учасники мали змогу поспілкуватися з почесним журналістом України, учасником Харківського Євромайдану Володимиром Чистіліним та переглянути його документальний фільм «Герої не вмирають», з гостями з Харківського обласного осередку Національної Скаутської організації України «Пласт» і його головою Іриною Голубєвою, учасницею Ветеранського Руху Надією Неффою (Лисенко) і переглянути документальну стрічку «Невидимий батальйон», з гостями з Харківського обласного осередку ГО «Юнацький корпус», голова Малевич Єлизавета та ГО «Національні дружини», Дригач Ярослав, які провели заняття з збірки та розбірки автомата, тактичної медицини, з розгортання в бойовому порядку груп та ін., гостями з Харківської ГО «Здорова нація-майбутнє України», голова Яна Білецька та заступник голови Вікторія Резнік, які провела неймовірну руханку для всіх, з Колногузенко Борисом Миколайовичом, Народним артистом України, професором, академіком, деканом факультету хореографічного мистецтва Харківської державної академії культури, який разом зі своїми вихованцями провів майстер-клас з українського гопака та танців. Також на запрошення місцевого керівництва учасники відвідали творчий захід «Міс ХНАУ».

   Дякуємо гостям за візит, а організаторам – за те, що обрали наш університет для такого представницького заходу!

 

 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

  
Сторінки: 1 2
 

Авторизація