Опубліковано: 15-04-2019, 09:01 / Переглядів: 331 / Новини / Наукова діяльність


Програма імені Фулбрайта у Харкові

   Програма імені Фулбрайта, спонсорована урядом США й адміністрована Інститутом міжнародної освіти, що цього року святкує століття заснування, посідає чільне місце в системі міжнародної освіти. Грунтуючись на принципах взаємодії та взаєморозуміння, пізнання та поваги до розмаїтого світу, вона успішно діє з 1946 р., нині – більше, ніж у 160 країнах світу. За час існування програми в Україні (з 1992 р.) понад 1000 українців навчалися, стажувалися, проводили дослідження у США; більше 700 американців викладали в українських вищих навчальних закладах і займалися науковою працею.

   Із метою забезпечення широкого доступу до інформації щодо можливостей участі студентської, освітянської та наукової спільноти Харківщини в Програмі імені Фулбрайта в Україні 12 квітня 2019 р. на базі Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна проведено Інформаційний день програми та презентацію щорічних конкурсів.

   Учасниками цього заходу були і представники ХНАУ ім. В.В. Докучаєва на чолі з ректором Олександром Ульянченком. До делегації ХНАУ також увійшли голова Ради молодих учених і спеціалістів Сергій Станкевич, аспіранти Анна Поєдинцева, Андрій Синявін, Юлія Наконечна та від студентства Юлія Некревич.

    У рамках Інформаційного дня програми в залі засідань вченої ради ХНУ ім. В.Н. Каразіна відбулася робоча зустріч керівників закладів вищої освіти й академічних наукових установ Харківщини з директором Програми Мартою Коломієць.

    Професорсько-викладацький склад навчальних закладів, представники рад молодих учених, науковці, студенти і фахівці у сфері міжнародних зв’язків узяли участь у презентаційних семінарах і сесіях програми в колонній залі північного корпусу ХНУ ім. В.Н. Каразіна.

  Учасникам було презентовано щорічні конкурси програми:

  • Fulbright Graduate Student Program – для студентів старших курсів та випускників ВНЗ;
  • Fulbright Research and Development Program та Fulbright Foreign Languagej Teaching Assistant Program – для молодих викладачів і дослідників;
  • Fulbright Visiting Scholar Program – для кандидатів і докторів наук, дослідників та фахівців;
  • Fulbright Special ist Program – для навчальних та наукових установ.

   Перед учасниками заходу виступили: Інна Бариш – заступник директора та координатор програм обміну для молодих науковців і студентів Програми імені Фулбрайта в Україні, представник Інституту міжнародної освіти, а також стипендіати програми – Кирило Пиршев, Олена Уварова, Олена Жилінкова, Вікторія Цокота та Валентин Лойко.

 

     
    

Авторизація