Опубліковано: 24-04-2019, 11:23 / Переглядів: 439 / Профорієнтація / Виховна діяльність


ВИЇЗНЕ ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ ЗДОБУВАЧІВ ФАКУЛЬТЕТУ ОБЛІКУ І ФІНАНСІВ НА ЗАВОД АТ «ТУРБОАТОМ»

   Активні методи навчання, на відміну від традиційних, передбачають безпосередню участь здобувача в освоєнні необхідних для майбутньої професійної діяльності знань, умінь, навичок та особистісних якостей. Ці методи широко впроваджують у навчальний процес, адже вони сприяють розвитку таких якостей особистості, як дисциплінованість, відповідальність, почуття обов'язку, уміння взаємодіяти з колективом, прагнення до пошуку нових знань та інших, необхідних для конкурентоспроможного фахівця.

   17 квітня на базі АТ «ТУРБОАТОМ» (м. Харків, Московський проспект, 199) відбулося виїзне практичне заняття для здобувачів ОР «бакалавр» спеціальності «Облік і оподаткування». Керівник – викладач кафедри бухгалтерського обліку доцент І. Рагуліна.

   Ознайомлення з підприємством розпочалося з відвідування музею підприємства, де здобувачі дізналися, що будівництво заводу почалось у 1929 р. Першого травня 1932 р. було здано в експлуатацію першу чергу турбогенераторного заводу. Його проектна потужність відповідала випуску 1,5 млн кВт парових турбін на рік. Першими стали до ладу чотири цехи: лопатковий, інструментальний, цех різних деталей та цех дисків і діафрагм. На рубежі 1950-х років остаточно визначився профіль Харківського турбогенераторного заводу як підприємства великого енергетичного машинобудування, що спеціалізується на виробництві потужних парових і газових турбін, сформувався склад інженерно-технічних працівників.

   Потім нас запросили на екскурсію до виробничих цехів. Здобувачі побачили, що акціонерне товариство «ТУРБОАТОМ»  належить до  найбільших підприємств світу із проектування та виробництва:

  • парових турбін для теплових електростанцій (ТЕС), теплоелектроцентралей (ТЕЦ), атомних електростанцій (АЕС).
  • гідравлічних турбін для гідроелектростанцій (ГЕС), гідроакумулюючих електростанцій (ГАЕС), гідравлічних затворів для ГЕС, ГАЕС і насосних станцій, іншого енергетичного обладнання.

   Виробничі можливості дозволяють випускати парові і гідравлічні турбіни загальною розрахунковою потужністю на рік відповідно 8 млн кВт і 2 млн кВт. Виробництво турбін здійснюється за замкнутим циклом: від проектно-конструкторських і науково-дослідних робіт до виготовлення, складання, випробування і відвантаження турбін.

   Акціонерне товариство «ТУРБОАТОМ» – підприємство зі зростаючим бізнесом, із чітко сформульованими завданнями щодо технічного переозброєння, зростання обсягів виробництва, оновлення продукції. І потенціалом цих процесів є персонал акціонерного товариства.

   Також здобувачі дізналися, що працівники заводу беруть участь в усіх соціальних програмах: пенсійних і житлових накопичень, медичного страхування й амбулаторно-поліклінічного обслуговування, отримання пільг для харчування на виробництві й оплати проїзних квитків, компенсації вартості путівок на лікування та відпочинок тощо.

   Вирішення завдання ототожнення особистих цілей працівника із цілями підприємства АТ «ТУРБОАТОМ» – головна мета соціальної політики.

   Отже, досвід активного навчання показує, що за допомогою його форм, методів і засобів можна досить ефективно вирішувати навчальні завдання, яких важко досягати в традиційному навчанні: формувати не тільки пізнавальні, а й професійні мотиви та інтереси здобувачів; давати цілісне уявлення про професійну діяльність; навчати практичної роботи; розвивати соціальні вміння і навички взаємодії та спілкування, індивідуального і спільного прийняття рішень; виховувати відповідальне ставлення до дорученої справи.

   Висловлюємо щиру вдячність керівництву і колективу заводу АТ «ТУРБОАТОМ» за допомогу та підтримку в проведенні занять для здобувачів факультету обліку і фінансів!

Доцент кафедри бухгалтерського обліку і аудиту

Ірина Рагуліна

 

   
   
   
   
   
   
   
   
    

Авторизація