Опубліковано: 26-04-2019, 10:27 / Переглядів: 1 310 / Новини / Виховна діяльність


СЕМІНАРИ-ТРЕНІНГИ НА ТЕМУ: «ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЯ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ»

   На підставі Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (Відомості Верховної Ради, 2018, № 5, ст. 35) та відповідно до Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 р. та Методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 02.10.2018 р. № 1047 на кафедрі педагогіки, психології та права протягом 23-25 квітня 2019 р. відбулися семінари-тренінги на тему: «Запобігання та протидія домашньому насильству».

   Під час семінарів-тренінгів доцент Шерстюк С.В. ознайомила здобувачів вищої освіти з основними нормами Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Було зазначено, що Законом розширено коло осіб, які підпадають під його дію.  Якщо раніше домашнім насильством вважались лише інциденти у подружжі, то тепер розширюється коло осіб. До нього тепер відносять колишнього чоловіка/дружину, громадянські шлюби (спільне проживання без реєстрації). Розширене коло осіб, яких визнають кривдниками: прийомні батьки, особи, які спільно проживають чи проживали в одній родині, діти, рідні брати, сестри, опікуни й інші родичі – дядько, тітка, племінниці, двоюрідні брати, сестри, двоюрідні дідусі та бабусі. Також на сьогодні, чинне законодавство виділяє наступні види домашнього насильства: фізичне насильство, економічне насильство, психологічне насильство, сексуальне насильство, за які з 01.01.2019 р. передбачається не лише адміністративна, а й кримінальна відповідальність. Якщо узагальнити, покарання можуть бути такі: громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, арешт на термін до шести місяців, обмеження волі на термін до п’яти років або позбавлення волі на термін до двох років.

   Практикуючий психолог ХНАУ ім. В.В. Докучаєва Ляшко І.А. зосередила увагу здобувачів саме на протидії домашньому  насильству (особливу увагу було приділено психологічному та фізичному насильству). Також були висвітлені поняття булінгу та шляхи подолання цього явища серед підлітків та молоді. Під час практичної частини семінарів-тренінгів всі здобувачі прийняли участь у психологічному тренінгу (грі): «Агресор-жертва-спостерігач». Всім учасникам тренінгу було роздано пам’ятки з телефонами гарячих ліній психологічної та іншої підтримки для осіб, які постраждали від домашнього насильства  або які опинилися в скрутній психологічній ситуації.

   23 квітня 2019 р. семінар-тренінг відвідали здобувачі вищої освіти 2 курсу факультету захисту рослин спеціальності «Екологія».

   

   24 квітня 2019 р. у семінарі-тренінгу взяли участь здобувачі вищої освіти 4 курсу факультету інженерів землевпорядкування.

   
   
   

   25 квітня 2019 р. семінар-тренінг відвідали здобувачі вищої освіти 2 курсу факультету обліку і фінансів спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» та здобувачі вищої освіти 3 курсу факультету менеджменту і економіки спеціальності «Менеджмент».

   
   
    

Авторизація
Ми використовуємо файли cookies для оптимізації контенту та швидкодії сайту.
Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookies.
Ок