Опубліковано: 10-06-2019, 14:01 / Переглядів: 461 / Новини / Наукова діяльність


Враження від навчання в Поморській академії

   Цього року я брала участь у програмі з обміну студентами і хочу поділитися з вами своїми враженнями від поїздки. Підготовка тривала приблизно два місяці, я дуже хвилювалася, бо такий досвід для мене був уперше. Я ніколи не була за кордоном і не залишала домівки на такий довгий час, але все ж таки мені було дуже цікаво дізнатися, що таке навчання за кордоном, інша країна, її звичаї, традиції та люди. Коли приїхала до Польщі то перше, що мене вразило, – це гостинність і щирість поляків.

   Місто Слупськ, у якому знаходиться Поморська академія, – невеличке, затишне, чисте й охайне з гарною архітектурою. Після приїзду мене поселили в гуртожиток №1. На території вишу є ще два гуртожитки, три навчальних корпуси, спортзал та бібліотека. Про умови проживання: кімнати на три-чотири особи, світлі стіни та великі вікна, два столи (письмовий і кухонний), зручне ліжко з шухлядами для речей під ним, книжкова полиця, тумбочки для особистих речей, велика шафа, холодильник. У гуртожитку і навчальних корпусах є доступ до безкоштовного швидкісного Інтернету. На поверсі по два крила, з кухнею, душем, туалетом, пральною машинкою та сушарнею. Коридори оснащено автоматичним освітленням, що реагує на рух. Також є додаткова пральна кімната із сушарнею і місцем для прасування, доступ до якої мають усі студенти за легітимацією (студентським квитком). На третьому поверсі – телевізійна зала, де можна переглянути фільм або просто посидіти повчити чи почитати. Академія має декілька корпусів та бібліотеку. Головний корпус знаходиться у 20 хвилинах від гуртожитку, а сама будівля нагадує старовинний замок у готичному стилі.

 

 

Головний корпус Поморської академії

 

   Корпус музики та географії розташовано в центрі міста, до якого можна дістатися міським транспортом або пішки. Ще є корпус мов, де були заняття з польської мови; математично-природничий корпус, у якому проходили інші заняття, та бібліотека. Система навчання суттєво відрізняється від нашої. Наприклад, практичні заняття тривають від 45 хвилин до 3–4 годин, залежно від предмета. Структура лекцій однакова: презентація та обговорювання матеріалу. Інформацію викладають польською мовою, але для зручності студентів викладач може перейти на англійську, російську чи українську. Для мене особливо важливим був прямий діалог із викладачем, коли можна поставити запитання і почути відповідь «зрозумілою» для студентів мовою. Дуже цікаво проходили практичні заняття в лабораторіях, адже академія має добре обладнання та реактиви для проведення різноманітних дослідів. Були і польові заняття, на яких ми ходили в ліс, до парку, на озеро, де збирали проби які потім досліджували в лабораторіях.

   Завдяки зручному розкладу в нас було багато вільного часу та можливість підзаробити грошей на майбутні подорожі чи просто для себе. Слупськ – невелике, комфортне місто, усе, що потрібно, поряд. Усюди чисто, є велосипедні  доріжки. Спілкуватися з людьми трохи складно через мовний бар’єр, але тобі не відмовлять у допомозі. Та й мова – не проблема, адже можна пройти курси з польської.

 

 

Ратуша міста Слупськ

 

   У вільний час ми відвідували міські розважальні центри, часто гуляли парком, у якому можна побачити лебедів та багато качок. Під час весняних канікул, які тривали два тижні, подорожували країною. Першим містом була Устка, головною «зіркою» якої є Балтійське море – холодне, але дуже гарне.  Спілкуючись з викладачем польської мови, ми дізналися про щорічний фестиваль і охоче його відвідали. Там ближче познайомилися з польською культурою та історією, поспілкувалися з поляками, почули багато цікавих історій.

 

 

Парк м. Слупськ

 


 

Балтійське море

 


 

Щорічний фестиваль польської культури та історії

 

   Подорожували ми на потягах, сучасних та комфортних. Завдяки легітимації ми мали 51 % знижки, тому це дуже вигідно. Відвідали Гданськ, подивилися Старе місто, що вразило нас своєю неймовірною архітектурою. У Познані подовгу гуляли вулицями, знайомилися з пам’ятками. 

 

 

Старе місто Гданська

 

   Загалом – я задоволена і жодного разу не пошкодувала, що поїхала навчатися до Польщі. Це чудова нагода отримати нові враження, вивчити нову мову, перейнятися культурою іншої країни, знайти нові знайомства й обмінятися досвідом, пізнати себе та світ. Із нетерпінням чекаю на повернення до Поморської академії!   

Тімофєєва Світлана,

здобувач 2 курсу за спеціальністю «Екологія».

    

Авторизація