Опубліковано: 15-07-2019, 12:30 / Переглядів: 422 / Новини / Культурно-масова діяльність


ІВАНА КУПАЛА – 2019

   Шостого липня 2018 р. на березі ставка «8 Березня» відбулося вже традиційне святкування особливого для всіх слов`ян Дня Івана Купала.

    Це одне з найбільш давніх і містичних слов'янських свят, яке відзначають у ніч з 6 на 7 липня. У ніч на Івана Купала молодь стрибає через багаття, дівчата плетуть вінки і ворожать на судженого, усі веселяться і шукають загадковий цвіт папороті. З ранку в день Івана Купала було прийнято купатися в річках і озерах, щоб очистити і душу, і тіло.

   До наших днів дійшла традиція стрибати через вогнища, які вважалися очисними. Закохані пари намагалися перестрибнути багаття разом, узявшися за руки. Після цього життя має стати щасливішим, а любов – міцнішою. Звичаї Івана Купала пов'язані не тільки з вогнем і водою, але також із травами. Квіти і трави, зібрані на це свято сушили і берегли. Такі трави вважались цілющими, ними обкурювали хворих і нещасних, проганяли всяку нечисть і використовували для інших обрядів.

    Головною купальською травою була папороть, таємничий цвіт якої в ніч на Івана Купала йшли шукати найсміливіші юнаки. За переказами, опівночі цвіт папороті з'являється тільки на декілька секунд і одразу ж зникає. У того, хто знайде чаклунську рослину, збудуться всі бажання, він буде щасливим, здоровим і багатим (Джерело: https://nv.ua/ukr/style/life/events_l/svjato-ivana-kupala-2017-istorija-i-traditsiji-svjatkuvannja-1439027.html).

    Святкування було організовано спільними зусиллями Роганської об`єднаної територіальної громади і Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва.

   На початку заходу з вітальними словами до присутніх звернулися голова Роганської селищної ради Ф. Шевченко, перший проректор університету Р. Шелудько та гість свята – депутат Харківської обласної ради В. Мураєва. Потім на всіх чекали чудовий концерт учасників художньої самодіяльності, дегустування польової каші, спортивні ігри і традиційне спалення купальського колеса.

    Щиро дякуємо адміністрації ХНАУ, ОРСС, студентам, кафедрі фізичного виховання, службам АГЧ та всім задіяним за активну участь в організації та проведенні заходу.

Проректор з науково-педагогічної та виховної роботи

Станіслав Василішин

 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
    

Авторизація