Опубліковано: 22-07-2019, 12:23 / Переглядів: 277 / Новини / Наукова діяльність


АГРОТУРИСТИЧНИЙ КЛАСТЕР «ЕНЕРГІЯ ЗМІН – «ЕКО-ГРОМАДА»

   18 липня на базі Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. Петра Василенка відбувся круглий стіл «Агротуристичний кластер «Енергія змін – «Еко-громада» як ефективний інструмент розвитку сільських територій Харківської області».

   Координацію питань і представництво Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва в розробці проекту до цього кластера здійснювала Сисоєва Світлана Ігорівна, помічник ректора з соціально-економічного розвитку. У партнерстві з   ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» на заході презентовано туристичний маршрут «Екостежка «Інклюзивний пікнік» Харківського національного аграрного  університету ім. В.В. Докучаєва». 

   Агротуристичний кластер  створюється як приклад сталого розвитку сільських територій. Його метою є поєднання соціально-культурного, природного, агровиробничого ресурсів і туристичного потенціалу, що дає новий виток розвитку регіонів.

   Зустріч  дозволила учасникам майбутнього кластера зібратися в повному складі, ближче познайомитися один з одним, презентувати свої ідеї та проекти, обговорити проблеми й визначитися з перспективами співпраці в різних сферах діяльності.

    У найближчий перспективі – укладання Меморандуму про створення Агротуристичного кластера «Енергія змін – «Екогромада».

  Поява таких агрокластерів має багато переваг. Для соціальної сфери – це створення нових робочих місць, збереження та відновлення історико-культурної спадщини, розвиток відпочинково-рекреаційної зони, формування мережі сервісних підприємств.     Для економічної – розвиток малого і середнього підприємництва, залучення туристичного потоку, додатковий дохід від обслуговування туристів і відпочивальників, зростання бюджетних надходжень, залучення інвестицій. Для екологічної – загальне поліпшення стану довкілля.

   Дякуємо нашим партнерам за цікаве та плідне спілкування. 

 

    
   
   
   
   
   
    

Авторизація