Опубліковано: 9-09-2019, 13:03 / Переглядів: 859 / Новини / Конференції


ВСТУПНА ЛЕКЦІЯ ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ 101 «ЕКОЛОГІЯ» І 162 «БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА БІОІНЖЕНЕРІЯ»

   Другого вересня 2019 р. в Харківському національному аграрному університеті ім. В.В. Докучаєва на кафедрі екології та біотехнології відбулася зустріч здобувачів 1 курсу факультету захисту рослин зі спеціальностей 101 «Екологія» і
162 «Біотехнології та біоінженерія» з представниками виробництва. Організаторами зустрічі були декан факультету захисту рослин
І.В. Забродіна і доцент кафедри екології та біотехнології
Є.А. Криштоп.

 

   Декан факультету І.В. Забродіна привітала першокурсників із Днем знань, розповіла їм про перспективи навчання за обраною спеціальністю та співробітництво кафедри з іншими організаціями міста й області у сфері екології та біотехнології. 

Директор з якості компанії «Малтюроп Юкрейн», Ольга Миколаївна Загоруйко, яка відповідає за якість, харчову безпеку, охорону довкілля та відповідні системи менеджменту, прочитала здобувачам лекцію на тему «Екологія та охорона довкілля на підприємстві». Дуже приємним є те, що керівник – випускниця  нашого університету.

  

   Лектор докладно проінформувала присутніх про систему управління у сфері охорони довкілля на підприємствах відповідно до ISO 14000. Ольга Миколаївна навела детальні приклади дотримання екологічних вимог – як законодавчих, так і вимог зацікавлених сторін, здійснення закупівель (інвентарю, мийних засобів, обладнання тощо), роздільного сортування та еко-ініціатив на підприємствах компанії «Малтюроп Юкрейн», щоб здобувачі усвідомили, що природоохоронна діяльність починається з кожної особи, незалежно від фаху, умов проживання, обставин тощо.

   

   Значну частину лекції було присвячено проблемі поводження з відходами, їх розподілу та сортування, можливої утилізації або знешкодження. Особливо важливим є зменшення кількості відходів зі скла та пластику, які здатні дуже тривалий час (до 400–500 років) перебувати в довкіллі й отруювати його. Також було представлено екологічні проекти щодо сортування відходів, створені в різних містах України.

  

   Наприкінці зустрічі доцент кафедри екології та біотехнології Т.А. Долгова розповіла здобувачам про ключові напрями і завдання  біотехнології, ознайомила з різноманіттям виробництв і лабораторій, у яких використовують методи біотехнології.

  

   Деканат факультету захисту рослин і колектив кафедри екології та біотехнології висловлює щиру подяку О.М. Загоруйко та  керівництву компанії «Малтюроп Юкрейн» за співпрацю. Сподіваємося, що і в подальшому спільними зусиллями ми будемо готувати найкращих фахівців для виробництва і держави в цілому.

 

Доцент кафедри екології та біотехнології

Є.А. Криштоп

    

Авторизація
Ми використовуємо файли cookies для оптимізації контенту та швидкодії сайту.
Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookies.
Ок