Опубліковано: 20-09-2019, 09:39 / Переглядів: 975 / Новини / Виховна діяльність


ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ З ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ

   За ініціативи Міністерства юстиції України та Міністерства освіти і науки України з 16 по 20 вересня 2019 року в Україні проходив Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу. Наш університет також долучився до нього. Протягом тижня на кафедрі педагогіки, психології та права доцентом Шерстюк С.В. та практикуючим психологом Ляшко І.А. проводилися тематичні лекції та тренінги щодо запобігання та протидії домашньому насильству та булінгу.

   Булінг (цькування) – тривожна тенденція, особливо для сучасного дитячого та молодіжного середовища. Попередити булінг можна тільки у разі спільної роботи педагогів, батьків і всіх дорослих, які так чи інакше причетні до виховання дітей. Булінг – це різновид насильства. Ляпаси, стусани, штовхання, нанесення побоїв, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, словесні образи, погрози, принизливі жарти, поширення образливих чуток, приниження в соціальних мережах, тобто все, що може завдати шкоди фізичному або психологічному здоров’ю людини.

   Ознаками булінгу є:

  • систематичність (повторюваність);
  • наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу); спостерігачі;
  • фізична шкода, стан тривоги, небажання іти в школу або університет, соціальна ізоляція особи.

   Відповідно до чинного законодавства України за вчинення булінгу відповідальність настає з 16 років. Зазвичай, у вигляді адміністративного штрафу від 850 до 1700 грн або громадських робіт від 20 до 40 годин. Вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення – штрафом від 1700 до 3400 грн або громадським роботами від 40 до 60 годин.

   У тренінгах взяли участь здобувачі вищої освіти бакалаврського рівня 1 курсу агрономічного факультету та 3 курсу факультету обліку і фінансів.

   Під час практичної частини семінарів-тренінгів всі здобувачі прийняли участь у психологічному тренінгу (грі): «Агресор-жертва-спостерігач». Всім учасникам тренінгу було роздано пам’ятки з телефонами гарячих ліній психологічної та іншої підтримки для осіб, які постраждали від булінгу та/або домашнього насильства,  або які опинилися в скрутній психологічній ситуації.

 

Доцент кафедри педагогіки, психології

та права Шерстюк С.В.

 

   
   
   
   
   
    

Авторизація
Ми використовуємо файли cookies для оптимізації контенту та швидкодії сайту.
Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookies.
Ок