Опубліковано: 28-10-2019, 11:32 / Переглядів: 613 / Новини / Наукова діяльність


НАДІЙНИЙ СОЮЗ НАУКИ І ВИРОБНИЦТВА

   Восьмого жовтня 2019 р. в житті кафедри рослинництва і агрономічного факультету Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва відбулася знакова подія, яка свідчить про тісний та постійний зв’язок виробництва і науки: зустріч студентів і співробітників університету з випускником агрономічного факультету, директором ПП «Агропрогрес», депутатом Харківської обласної ради, заслуженим працівником сільського господарства України А.Є. Хвесиком.

   Андрій Єрмійович виступив перед аудиторією з лекцією «Технологія вирощування пшениці озимої і кукурудзи на зерно в ПП «Агропрогрес» смт Кегичівка». Крім зазначених культур, також було звернуто увагу на соняшник, буряки цукрові та ячмінь.

   У доповіді лектор наголосив на важливості екологізації виробництва, нагадав про негативні наслідки від спалювання соломи, від оранки, яка руйнує структуру ґрунту і його мікробіоту тощо. На прикладі власного досвіду доповідач підкреслив важливість мінімізації обробітку ґрунту, збереження рослинних решток як джерела відтворення родючості ґрунту. Андрій Єрмійович зазначив, що всю солому після збирання врожаю тюкують і в подальшому використовують як підстилку для ВРХ, а потім, разом із гноєм, застосовують як органічне добриво.

   Із розповіді керівника слухачі дізналися, що протягом багатьох років у господарстві не проводять оранку, проте вирощують високі врожаї сільськогосподарських культур (пшениці озимої, соняшнику, кукурудзи, буряків цукрових). Цього року в ПП «Агропрогрес» отримали врожайність пшениці на рівні 5,0–5,5 т/га, соняшнику – понад 3 т/га, кукурудзи на зерно – понад 9 т/га, буряків цукрових – на рівні 50–60 т/га на площі 300 га.

   Для одержання такого високого результату господарство має у використанні передову сучасну техніку для обробітку ґрунту, сівби, догляду за посівами та збирання врожаю.

   Велику увагу А.Є. Хвесик приділив значенню теоретичної та практичній підготовки майбутніх агрономів, підкреслив важливість знань, отриманих в університеті, і закликав студентів старанно вчитися.

   На завершення зустрічі завідувач кафедри рослинництва А.О. Рожков від імені ректора університету О.В. Ульянченка нагородив Андрія Єрмійовича почесною грамотою. З метою активізації співпраці між господарством і університетом підписано договір про відкриття виробничого філіалу кафедри рослинництва на базі ПП «Агропрогрес».

   Зустріч закінчилася шквалом оплесків. Учасники заходу подякували директору «Агропрогрес», який працює на високому рівні. Такі господарства – це майбутнє нашої країни, а сам А.Є. Хвесик – прекрасний господар, який уміє вчити і вчитися, велика особистість із чудовою вражаючою харизмою.

 

Кафедра рослинництва

 

   
   
   
   
   
    

Авторизація
Ми використовуємо файли cookies для оптимізації контенту та швидкодії сайту.
Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookies.
Ок