Опубліковано: 25-11-2019, 10:02 / Переглядів: 657 / Новини / Наукова діяльність


IV ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ECOFORUM – 2019

   18 жовтня в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна відбувся  IV Всеукраїнський ECOFORUM – 2019  екологів підприємств, який організовує і проводить журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства», щоб забезпечити професійну спільноту актуальною інформацією для підвищення кваліфікації у сфері екологічної безпеки та поводження з відходами, охорони водних і земельних ресурсів, атмосферного повітря тощо.

   Традиційно захід відкрила Людмила Циганок, президент PAEU (Professional Association of Ecologists of Ukraine) та шеф-редактор журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства», яка зазначила: «У нас більше не залишається часу обговорювати складнощі та проблеми, перекладати відповідальність один на одного. Мине кілька років, і невідворотні процеси на планеті не зупинити. Тому головне завдання всіх екологів підприємств, усіх представників держави, бізнесу, громадськості – об’єднати зусилля задля пошуку рішень. Тож наша спільна робота – про рішення, про помилки, про висновки. Ми прагнемо зібрати складнощі та «болючі точки» підприємств різних регіонів і сфер діяльності, дати їм можливість бути почутими, надати дієві рішення та лайфхаки для фахівців».

   На форумі було передбачено дві сесії – експертні виступи за темою «Про вектори розвитку та головні складнощі» та практикум для фахівців. Це дозволило  аудиторії почути саме те, що її цікавило: про екостратегії в розрізі питання «чого очікувати бізнесу», про головні складнощі для бізнесу регіону в цілому та екологів зокрема. Протягом шести насичених годин роботи експерти відповідали на запитання гостей форуму щодо природоохоронного законодавства; головні виклики для бізнесу в турбулентних умовах: акценти для еколога на підприємстві; законодавство у сфері охорони атмосферного повітря: прогалини та завдання для України; нова політика в управління водними ресурсами: що заважає водній галузі України досягти стандартів ЄС; екологізація громади: можливості та виклики; як організувати роботу у сфері екологічної безпеки на підприємстві з корпоративним стилем управління: альбом готових рішень і типові помилки тощо.

   З ініціативи фахових менеджерів природоохоронної діяльності, за підтримки галузевих асоціацій, науковців і практиків у 2019 р. створено Професійну асоціацію екологів України (ПАЕУ), яка є першою в Україні об’єднаною силою професійних екологів. ПАЕУ – медіатор екосфери, покликаний синхронізувати інтереси держави, бізнесу, науки, громадськості задля збереження довкілля. У рамках заходу підписано меморандум про співпрацю між ГС «Професійна асоціація екологів України» та Харківським національним аграрним університетом ім. В.В. Докучаєва щодо обміну інформацією і провадження правової, освітньої та наукової діяльності у сфері прикладної екології.

  


   Співробітництво передбачає забезпечення формату взаємодії із залученням до діалогу всіх, хто готовий професійно вирішувати актуальні проблеми у сфері охорони довкілля, сприяючи розвитку прикладної екології в Україні; допомоги в професійному зростанні екологів підприємств і викладачів вишів. Така співпраця має запобігти  маніпуляціям на екологічні теми, формувати достовірний інформаційний порядок для суспільства тощо.

  

   Загалом IV Всеукраїнський ECOFORUM – 2019 продемонстрував високий суспільно-експертний потенціал, спростив розуміння щоденних завдань екологів підприємств, надав їм прикладні знання, стратегічне бачення і робочі кейси та підтвердив репутацію однієї з найбільш важливих суспільних подій у житті української екоспільноти.

   To be continued...

 

Доцент кафедри екології та

біотехнології Є.А. Криштоп

    

Авторизація