Опубліковано: 29-12-2019, 13:26 / Переглядів: 322 / Новини / Наукова діяльність


ФОРУМ СТЕЙКХОЛДЕРІВ ЗЕЛЕНИХ ЗМІН «ЕКОТРАНСФОРМАЦІЯ-2019»

 

   16 грудня в м. Києві (Premier Palace Hotel) пройшов масштабний захід – Форум стейкхолдерів зелених змін «Екотрансформація – 2019», який спрямовано на популяризацію найкращих зелених проектів, реалізованих у поточному році, персонального внеску стейкхолдерів у зміну парадигми, а також командних досягнень. Під час форуму лідери екосфери, представники влади, бізнесу, науки, суспільства доповіли про вектори сталого розвитку для бізнесу, презентували власні досягнення за минулий рік у сфері екології, поділилися досвідом залучення коштів на модернізацію; говорили про те, як проблеми перетворити в можливості, про шлях України до чистої енергії, про зелені міста, якісне довкілля тощо.

   Цьогорічний захід поєднав одразу п’ять тематичних сесій:

  • Сесія 1. Законодавчі зміни та сприятливий інвестиційний клімат.
  • Сесія 2. Усе починається з енергії. Про шлях України до чистої енергії. Зелені міста.
  • Сесія 3. Екотрансформація виробництв: кейси.
  • Сесія 4. Екотрансформація суспільної свідомості: стейкхолдери громадської думки та науки.
  • Сесія 5. Міжнародні проєкти для екологізації бізнесу.

   Експерти надали найновішу інформацію про те, як політичні, економічні, соціальні реформи впливають на стан взаємодії підприємств і довкілля, що є позитивним індикатором змін, та про головні ризики. Зокрема, з погляду розвитку відновлюваних джерел енергії (а це чиста енергія, яка забезпечує не тільки чисте повітря, а й енергетичну незалежність країни) 2019 р. для України був максимально успішним, якщо порівнювати з попередніми роками. Уведено більше ніж 2500 МВт нових потужностей «чистої» електроенергетики, тоді як у 2015 р. цей показник становив усього 32 МВт.  Завдяки цьому у 2019 р. Україна відразу піднялася на 55 позицій у рейтингу привабливості країн, що розвиваються, з погляду інвестицій у відновлювану енергетику. У звіті за минулий рік наша країна займала 63-тю сходинку, а у звіті за 2019 р. посіла 8-ме місце. Про це йдеться у звіті Climatescope 2019, підготовленому дослідницькою агенцією Bloomberg New Energy Finance.

 

   У рамках заходу було презентовано кращі проекти реалізовані, стейкхолдерами-підприємствами різних сфер та галузей, а також проекти, що є взірцем екологізації громад і вручено відзнаки – «Еко-оскари». Більше про подію за посиланням.

 

 

   Форум стейкхолдерів зелених змін «Екотрансформація – 2019» став майданчиком для реалізації нових екологічних проектів, у т. ч. міжнародних, створення системи кооперації між підприємствами різних сфер і галузей, залучення інвестицій та інновацій у сферу екологічної безпеки країни, оперативного обміну досвідом і проблемами, презентації ефективних кейсів і нових технологій, спрямованих на модернізацію і трансформацію підходів до збереження довкілля. Такі заходи є дуже ефективними і корисними для налагодження професійних зв’язків та співробітництва, а набуті на форумі досвід і знання будуть запорукою успіху в навчальній і науковій діяльності.

   To be continued...

 

Доцент кафедри екології та

біотехнології Є.А. Криштоп

    

Авторизація