Опубліковано: 6-02-2020, 16:00 / Переглядів: 433 / Новини / Профорієнтація


ЗДОБУВАЧІ ФАКУЛЬТЕТУ ОБЛІКУ І ФІНАНСІВ УЗЯЛИ УЧАСТЬ У СЕМІНАРІ «РОЛЬ ДЕРЖАВНОЇ СТАТИСТИКИ В УМОВАХ СЬОГОДЕННЯ. МЕТОДИ ПОШИРЕННЯ СТАТИСТИЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ОРГАНАМИ ДЕРЖАВНОЇ СТАТИСТИКИ» НА БАЗІ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ

   Кафедра бухгалтерського обліку і аудиту факультету обліку і фінансів продовжує виїзні заняття, які практично втілюють інтегральну технологію і є нестандартною формою навчання з реалізації міжпредметних зв’язків. Це творчість педагогів, яка переростає у творчий процес здобувачів та формує в них креативне мислення.

   Третього лютого 2020 р. здобувачі IV курсу першого (бакалаврського) рівня освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування» в рамках навчальної практики з дисципліни «Управлінський облік», узяли участь у семінарі «Роль державної статистики в умовах сьогодення. Методи поширення статистичної інформації органами державної статистики» на базі Головного управління статистики в Харківській області (м. Харків, вул. Маршала Бажанова, буд. 28).

   Заступник начальника Головного управління статистики в Харківській області Марина Олександрівна Тур змістовно висвітлила роль статистики в сучасному суспільстві, цілі, завдання та функції державної статистики.

   Під час семінару здобувачі більш детально дізналися, що Державна служба статистики України – це національний орган статистики України, центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України, міністром Кабінету Міністрів України. Ця служба забезпечує проведення в життя державної політики в галузі статистики, створення і належне функціонування загальнодержавної системи економіко-статистичної інформації. Студентам роз’яснили, що Головне управління статистики в Харківській області є територіальним органом Державної служби статистики України, який працює з метою одержання достовірної інформації про соціально-економічне становище регіону. Докучаєвці дізналися, що у своїй діяльності управління керується Конституцією України, Законами України «Про державну статистику», іншими законодавчими та правовими актами.

   Заступник начальника управління поширення інформації та комунікацій, начальник відділу зовнішніх комунікацій Надія Миколаївна Герман розповіла про процеси статистичного виробництва і методологію поширення статистичної інформації. Також було представлено презентацію статистичних видань Головного управління статистики в Харківській області.

   Здобувачів проінформували про те, яку роботу здійснюють працівники Головного управління статистики в Харківській області щодо інформаційного забезпечення діяльності органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування; ознайомили їх з видами статистичної інформації, яку надають широкому загалу користувачів. Студенти одержали інформацію про правила подання респондентами електронних звітів, про програмне забезпечення для формування звітності в електронному вигляді у визначеному Держстатом форматі з вбудованим надійним засобом кваліфікованого електронного підпису, про чинні кваліфіковані сертифікати відкритих ключів та ін.

   Питання щодо показників соціально-економічного розвитку Харківської області, інформаційного наповнення офіційного веб-сайту детально роз’яснила начальник відділу взаємодії з користувачами та громадськістю управління поширення інформації та комунікацій Ольга Анатоліївна Непочатова.

   Студенти дізналися про організацію процесів збирання, обробки й аналізу статистичних матеріалів, адже оволодіння сучасними  статистичними методами та інформаційними технологіями в галузі статистики – невід’ємна складова підготовки висококваліфікованих фахівців; ознайомилися з переліком послуг на замовлення користувачів.

   У ході заняття докучаєвці прийшли до висновку, що подальший розвиток країни неможливий без вітчизняної статистики, яка за роки незалежності України стала важливою частиною загальнодержавної інформаційної системи.

   Отже, проведення таких семінарів дозволяє докладніше ознайомити здобувачів з навчальним матеріалом, максимально наблизити аудиторне навчання до практики професійної діяльності, забезпечити міждисциплінарні зв’язки, підвищити рівень засвоєння  матеріалу, формувати цілісні знання, уміння використовувати їх у практичній діяльності, активізувати процес навчання, досягти високої активності, розширити кругозір і культуру спілкування.

   Дякуємо Марині Олександрівні Тур – заступнику начальника Головного управління статистики в Харківській області, Надії Миколаївні Герман – заступнику начальника управління поширення інформації та комунікацій, начальнику відділу зовнішніх комунікацій та Ользі Анатоліївні Непочатовій – начальнику відділу взаємодії з користувачами та громадськістю управління поширення інформації та комунікацій за сприяння в проведенні семінару, доброзичливе ставлення, цікаві та змістовні виступи. Сподіваємося, що такі практичні заходи і надалі сприятимуть розширенню набутого досвіду майбутніх фахівців нашого вищого навчального закладу та підвищенню рівня їх підготовки.

 

Доцент кафедри  бухгалтерського обліку і аудиту

Ірина Рагуліна

 

   
   
   
   
    

Авторизація
Ми використовуємо файли cookies для оптимізації контенту та швидкодії сайту.
Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookies.
Ок