Опубліковано: 18-03-2020, 08:46 / Переглядів: 727 / Новини / Наукова діяльність


РІДНІЙ ЗЕМЛІ – РОЗУМНИЙ ГОСПОДАР

   11 березня 2020 р. на кафедру рослинництва агрономічного факультету Харківського національного аграрного університету ім. В. В. Докучаєва завітали гості: директор СТОВ «Гусарівське» Балаклійського району Харківської області, заслужений працівник сільського господарства України Віктор Миколайович Вовченко і його заступник з питань рослинництва Юрій Вікторович Вовченко.

   На зустрічі були присутні студенти агрономічного факультету, співробітники та керівники адміністрації університету.

   Юрій Вікторович виступив перед аудиторією з цікавою лекцією, у якій охарактеризував СТОВ «Гусарівське» і умови, за яких у ньому розвиваються рослинництво і тваринництво. Із його розповіді слухачі дізналися, що в господарстві дотримуються науково обґрунтованого чергування культур у сівозміні і за рахунок цього зберігають добрий фітосанітарний стан посівів сільськогосподарських культур, зменшуючи пестицидне навантаження на агроценоз.

   Протягом багатьох років у господарстві не проводять оранку і взагалі віддають перевагу мінімалізації обробітку ґрунту, що сприяє кращому його оструктуренню і, як наслідок, кращому накопиченню та більш економному витрачанню вологи сільськогосподарськими рослинами.

   Поряд із рослинництвом у господарстві чільне місце займає тваринництво. Щороку аграрії проводять внесення органічних добрив у дозі 100 т/га, вирощують кормові культури і багаторічні трави. Усе це сприяє підвищенню врожайності сільськогосподарських культур і забезпечує прибутковість галузі рослинництва.

   Для одержання такого високого результату господарство повністю оновило машинно-тракторний парк для проведення обробітку ґрунту, сівби, догляду за посівами та збирання врожаю, а також модернізувало тваринницькі комплекси.

   Крім того, фахівці постійно експериментують з обробітком ґрунту, нормами, строками і способами сівби та іншими елементами  технології вирощування сільськогосподарських культур, що дає змогу отримувати високі врожаї.

   Віктор Миколайович наголосив на важливості теоретичної та практичній підготовки майбутніх агрономів, підкреслив необхідність знань, отриманих в університеті та на виробництві, адже не дарма говорять, що знання – це сила, влада, товар і капітал.

   Керівник господарства запросив студентів до себе на практику, а викладачів університету закликав до співробітництва з метою підготовки висококваліфікованих кадрів для сільського господарства.

Зустріч закінчилася численними запитаннями аудиторії та шквалом оплесків. Учасники заходу подякували гостям за цікаве і змістовне спілкування.

   На завершення перший проректор університету професор Руслан Миколайович Шелудько подякував Віктору Миколайовичу і Юрію Вікторовичу за підтримку альма-матер і активну співпрацю з кафедрою рослинництва, наголосив на необхідності консолідації науки з практикою, окреслив напрями подальшого співробітництва і нагородив доповідачів почесними грамотами.

   Кафедра рослинництва щиро вдячна Віктору Миколайовичу і Юрію Вікторовичу за співпрацю і запрошує їх знову в гості.

 

Кафедра рослинництва

 

   
   
   
   
   
    

Авторизація
Ми використовуємо файли cookies для оптимізації контенту та швидкодії сайту.
Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookies.
Ок