Опубліковано: 21-05-2020, 11:21 / Переглядів: 399 / Виховна діяльність / Культурно-масова діяльність


ВІДЗНАЧАЄМО ДЕНЬ ЄВРОПИ В УКРАЇНІ!

 

Європа – наш сильний дім!,

Європа – колиска усіх країн!

Шляхом єдиним, прямуй до мети,

Європа – це дім, де живем я і ти.

 

 

  Із 2003 р. третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 р. У 2020 р. День Європи в Україні припадає на 16 травня.

  День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права, та враховує інтереси всіх учасників.

 Основна ідея загальноєвропейського Дня – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у «Європейському домі».

  Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 р. на Саміті Ради ЄС у Мілані. До 1997 р. це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість та носило обмежений характер.

  У 1997–1998 рр. до святкування Дня Європи залучилися держави-кандидати на вступ до ЄС. У цих країнах святкування набуло певного політичного забарвлення і було спрямоване на формування громадської думки стосовно підтримки вступу до Євросоюзу. Проводилися регіональні конференції та круглі столи; публічні дебати, виступи на телебаченні та радіо громадських діячів; широка інформаційно-роз’яснювальна кампанія; культурно-розважальні програми та спортивні змагання тощо.

 

Десять цікавих фактів про Євросоюз:

 

  •  представництво Європейської Комісії в Україні з’явилось у Києві майже одразу після проголошення Незалежності – 1993 р.;
  •  у 2012 р. Євросоюз став лауреатом Нобелівської премії миру;
  •  після виходу у 2020 р. Великої Британії, ЄС нараховує 27 країн-учасників;
  •  у ЄС немає власних збройних сил, однак більшість країн-учасниць входять до НАТО;
  •  музика європейського гімну взята з Дев’ятої симфонії, яку Людвіг ван Бетховен написав у 1823 р. У фінальній частині музичного твору Бетховен поклав на музику «Оду до радості», яку написав 1785 р. Фрідріх фон Шиллер. У цьому вірші знайшла відгук ідея братання народів, яку поділяв і Бетховен. У 1972 р. «Ода до радості» стала гімном Ради Європи. Відомому диригенту Герберту фон Караяну було доручено написати три інструментальні аранжування – із соло для фортепіано, для духових інструментів і для симфонічного оркестру. Без слів, універсальною мовою музики, гімн виражає ідеали свободи, миру та солідарності, на яких тримається Європа. У 1985 р. гімн схвалили президенти та глави урядів країн ЄС як офіційний гімн Європейського Союзу;
  •  ЄС є найбільшим торговим партнером України та її найщедрішим донором;
  •  в Європарламенті на засіданнях можна використовувати 24 офіційні мови ЄС;
  •  офіційна валюта – євро – використовується у 19 країнах ЄС;
  •  найпопулярніше місто Європи – Париж, його відвідують найбільше туристів;
  •  безвізовий режим з ЄС дозволив українцям більше подорожувати. За 2019 р. українці загалом понад 15 млн разів перетнули сухопутний кордон, подорожуючи до країн ЄС, а гості з ЄС – понад 3 млн разів приїздили до України.

  У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

  Для українців це особливий день. Ще з античних часів Україна є повноправною та невід’ємною частиною європейської спільноти – великої родини, об’єднаної прогресивними демократичними поглядами. Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.

  Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.

  Пам’ятаймо, що Європа починається не за кордоном, а в серці кожного з нас. Щиро вітаємо з Днем Європи!

 

    

Авторизація
Ми використовуємо файли cookies для оптимізації контенту та швидкодії сайту.
Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookies.
Ок