Опубліковано: 25-06-2020, 13:01 / Переглядів: 356 / Наукова діяльність / Виховна діяльність


У ДБАЙЛИВИХ ГОСПОДАРІВ, ЯКІ ЛЮБЛЯТЬ СВОЮ ЗЕМЛЮ

Якби ви вчились так, як треба,

То й мудрість би була своя.

А то залізете на небо:

 «І ми не ми і я не я …»

Т.Г. Шевченко

 

  Зустріч викладачів кафедри рослинництва Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва професорів А.О. Рожкова, М.А. Бобро, доцентів Є.М. Огурцова, О.В. Чигрин, Г.І. Сухової, Л.М. Поташової, ст. викладачів О.В. Гепенко, І.О. Деревянко та декана агрономічного факультету доцента О.В. Романова з керівництвом СТОВ «Гусарівське» Балаклійського району Харківської області розпочалася з кабінету директора, де на стіні красувався портрет Т.Г. Шевченка і величезна кількість Почесних грамот.

  18 червня 2020 р. ми зустрілися зі справжніми господарями землі. У повному розумінні цих слів, аграріями – випускниками ХНАУ ім. В.В. Докучаєва – директором господарства Віктором Миколайовичем ВОВЧЕНКОМ (випускником агрофаку 1976 р.) та його заступником Юрієм Вікторовичем ВОВЧЕНКОМ (випускником агрофаку 2001 р.).

  Зустріч була по-сімейному теплою, щирою. Керівники багато розповідали про становлення та розвиток свого господарства, про неймовірні труднощі, які довелося подолати за роки незалежності.

  Господарі ознайомили нас зі своїми надбаннями в основних галузях сільськогосподарського виробництва – і в рослинництві, і у тваринництві. Побували ми на полях, де вирощуються культури, які мають найвищий попит, за новітніми технологіями з використанням найсучаснішої техніки, що відповідає європейським стандартам. Побачили, у яких величезних ангарах площею близько 5000 м2 і висотою не менше 2–3-поверхового будинку зберігають в ідеальній чистоті всю техніку, ніби вона тільки-но зійшла із конвейера. Та це й зрозуміло, адже вся техніка із системним управлінням і працюють на ній спеціалісти з вищою освітою, до речі, є й наші агрофаківці. Для догляду та ремонту цієї техніки придбали спеціальні верстати й обладнання і ремонтують усе самі.

  У господарстві постійно йде широкомасштабне будівництво за європейськими стандартами (за німецьким та швецьким проектами). Зокрема, споруджують величезні ангари для зберігання техніки, зерна, соломи, сіна, де навіть узимку без опалення температура становить 7 оС. За цими ж проектами будують і суперкорівники для великої рогатої худоби, якої в господарстві близько 2,5 тис. гол., із них 850 гол. дійних корів (до речі, це єдине господарство в районі, де виробляють молоко), є комплекси для птиці і свиней. Побудовано величезні бетонні силосні ями, куди закладається силос і сінаж за спеціальною технологією. Усі процеси в господарстві автоматизовані, ручна праця взагалі відсутня, недбалості не терплять, скрізь – ідеальна чистота. Навіть солома, по якій ходять корови, виблискує «золотом», адже її в господарстві не спалюють і не заорюють, а використовують для власних потреб і часто продають.

  Отже, цінують кожну копійку. Господарський двір і під’їзди до всіх приміщень покриті бетонними плитами. Все це досягнуто своїми власними силами і коштами. Позики в банках не беруть, розраховують тільки на себе.

  Усі ми були настільки вражені побаченим, що відчували ніби злітали на іншу планету – де життя людей іде в роботі, яка достойно оплачується і приносить задоволення. Дійсно, високі зарплати в господарстві мають не тільки комбайнери, трактористи, а й доярки, тваринники, і харчування для всіх працівників – безкоштовне.

  Це ДИВО ми побачили на власні очі у звичайному українському селі, де живуть і працюють висококваліфіковані спеціалісти своєї справи, які роблять усе з великою любов’ю і натхненням, закладаючи фундамент не на один рік, а на десятки й сотні років. Тож хай збуваються мрії директора господарства В.М. Вовченка: «…щоб на своїй землі жили і працювали мої діти і внуки!», «щоб множились і розростались по Україні широкополі лани і свої справжні господарі землі!».

  Маючи великий досвід і професіоналізм, господарі запрошують студентів агрономічного факультету ХНАУ ім. В.В. Докучаєва на виробничу практику або на роботу у своє господарство, СТОВ «Гусарівське». Вони забезпечують безкоштовне проживання і харчування для студентів-практикантів, котрі планують стати агрономами, і передають, не шкодуючи, їм свої вміння, досвід і любов до землі.

 

Доцент кафедри рослинництва Г.І. Сухова

 

   
   
   
   
   
   
   
    

Авторизація
Ми використовуємо файли cookies для оптимізації контенту та швидкодії сайту.
Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookies.
Ок