Опубліковано: 23-02-2021, 09:11 / Переглядів: 215 / Конференції / Виховна діяльність


До 85-річного ювілею професора В.Й. ШИЯНА

  19 лютого 2021 р. у Харківському національному аграрному університеті ім. В.В. Докучаєва відбувся Всеукраїнський семінар, присвячений 85-річному ювілею професора Віктора Йосиповича Шияна.

  Відкрив роботу семінару ректор ХНАУ ім. В.В. Докучаєва, доктор екон. наук, професор, член-кор. НААН України Олександр Вікторович Ульянченко, який привітав ювіляра й учасників заходу.

  Професор Віктор Йосипович Шиян – істинний патріарх економічної науки, Учитель і наставник кількох поколінь економістів, спадкоємець та продовжувач славних університетських традицій. Трудова діяльність ювіляра в нашому університеті пов’язана з кафедрою економіки підприємства, на якій він пройщов шлях від асистента до професора, завідувача кафедри. Віктор Йосипович 36 років очолював цю кафедру. Протягом 1982-1999 рр. працював на посаді проректора з наукової роботи Харківського державного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва.

  Учений є автором понад 250 наукових праць, у тому числі 16 монографій, підручників, навчальних посібників. Він підготував 54 кандидати економічних наук, десять з них у подальшому захистили докторські дисертації.

  Зважаючи на те, що професор В.Й. Шиян підготував кандидатів економічних наук  не лише для України, а й для інших країн світу, семінар міг би бути міжнародним, але, на превеликий жаль, не можна було отримати зворотній зв'язок. То ж вітали вельмишановного ювіляра друзі, колеги та учні з усієї України.

  З доповіддю про життєвий і творчий шлях виступили учні ювіляра – доктор екон. наук, професор Т.І. Олійник  і доктор екон. наук, професор, завідувач кафедри менеджменту і адміністрування О.І. Гуторов.

  Доктор екон. наук, професор, завідувач кафедри фінансів О.В. Олійник  у своїй доповіді розкрив проблему інтегральної оцінки ефективності використання ресурсного потенціалу сільськогосподарських підприємств у наукових працях В.Й. Шияна.

  Із щирими привітаннями і теплими спогадами виступили друзі та колишні колеги ювіляра – доктор с.-г. наук, професор М.А. Бобро, професор М. Ф. Огійчук, професор А. В. Македонський, канд. екон. наук Б. В. Данилів, канд. екон. наук, доцент О.А. Ульянченко, а також учні – доктор екон. наук, професор, заслужений працівник освіти України, провідний член відділення аграрної економіки і продовольства НААН України Л. І. Михайлова (Сумський національний аграрний університет), докторр екон. наук, професор Т.Є. Кучеренко (Уманський національний університет садівництва), канд. екон. наук, доцент Т. В. Арестенко (Таврійський державний агротехнологічний університет). Шкода, але за хвилину перед виступом перервався зв'язок  з доктором наук з держ. управління, професором О.А Мельниченком (Харківський національний медичний університет).

  Привітати шановного ювіляра завітали колективи багатьох кафедр, зокрема кафедри бухгалтерського обліку і аудиту на чолі із завідувачем, доктором екон. наук С.І. Василішиним. Вона є найчисленнішою за представництвом учнів В.Й. Шияна. Це Л.О. Сколотій, М.І. Беленкова, І.О. Горковенко. І, звичайно ж, найщирішими були вітання від кафедри, якій усе трудове життя віддав учений – кафедри прикладної економіки і міжнародних економічних відносин.

  Колектив кафедри прикладної економіки і міжнародних відносин висловлює вдячність усім, хто знайшов час прийти до зали або приєднатися до онлайн-зустрічі та привітати ювіляра. Дякуємо сім’ї В.Й. Шияна, адміністрації університету і факультету, а також колегам з інших кафедр, які допомагали на різних етапах підготовки та проведення заходів, присвячених 85-річному ювілею професора Віктора Йосиповича Шияна.

 

   
   
   
   
   
   
   
    

Авторизація
Ми використовуємо файли cookies для оптимізації контенту та швидкодії сайту.
Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookies.
Ок