Опубліковано: 1-04-2021, 09:16 / Переглядів: 96 / Новини / Наукова діяльність


МЕДАЛЬ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА О.Т. ЛОЗОВОГО

 

  Щорічно в березні відзначають День землевпорядника України. У 2021 р. з нагоди Дня землевпорядника і 30-ї річниці земельній реформі в Україні Правління Всеукраїнської громадської організації «Асоціація фахівців землеустрою України» розробило почесні відзнаки. Визначною подією для співробітників, студентів та випускників факультету інженерів землевпорядкування Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва є запровадження «Медалі імені професора О.Т. Лозового».

  Медаль імені професора О.Т. Лозового є заохочувальною відзнакою для науково-педагогічних працівників землевпорядних вищих навчальних закладів. ЇЇ засновано на честь відомого організатора землевпорядної освіти, декана факультету інженерів землевпорядкування нашого вишу у 1990-2003 рр., який зробив великий внесок у підготовку землевпорядних кадрів в Україні.

Олександр Тимофійович все своє життя присвятив служінню землевпорядній освіті та науці, розбудові кадрового трудового потенціалу землевпорядної служби незалежної України.

  Народився 23 березня 1938 р. у с. Нясьма Новолялінського району Свердловської області в родині селянина. До 1948 р. навчався в Нясьменській початковій школі, з 1948 р. – учень Слатинської середньої школи Дергачівського району Харківської області, яку закінчив у 1955 р.

  Вищу освіту (1955-1960 рр.) здобув у Харківському сільськогосподарському інституті ім. В.В. Докучаєва, де закінчив факультет інженерів землевпорядкування й отримав диплом інженера-землевпорядника.

  Після завершення навчання працював на посаді інженера в Бєлгородському обласному управлінні землеустрою (вересень 1960 р. – квітень 1961 р.), у Харківській експедиції «Агроліспроект» (травень 1961 р. –березень 1963 р.). З березня 1963 р. до жовтня 1965 р. навчався в аспірантурі при кафедрі землевпорядкування Харківського сільськогосподарського інституту (науковий керівник – доктор економічних наук, професор Г.І. Горохов). Після захисту кандидатської дисертації на тему «Землеустрій в зонах будівництва крупних ГЕС і водосховищ України» з 1 жовтня 1965 р. був зарахований на посаду асистента, з 1968 р. – доцента кафедри землевпорядкування. З жовтня 2008 р. – професор університету.

  З 1995 р. – голова навчально-методичної комісії із землеустрою НМЦ освіти і науки Міністерства аграрної політики України, член НМК Міністерства освіти і науки з геодезії, картографії та землеустрою. Співавтор розробки Галузевих стандартів з підготовки бакалаврів, спеціалістів і магістрів за напрямом 07.09 «Геодезія, картографія та землеустрій», а також навчальних планів підготовки фахівців спеціальності «Землевпорядкування та кадастр».

  Олександр Тимофійович Нагороджений ювілейною медаллю «За доблестный труд в ознаменование 100-летия со дня рождения В. И. Ленина» (1970 р.); Знаком Міністерства освіти СРСР «За отличные успехи» (1986 р.); має відзнаки «Відмінник освіти України» (1999 р.), «Відмінник аграрної освіти України» (2006 р.); «Почесний землевпорядник України» (2001 р.).

 

Декан факультету інженерів

землевпорядкування Олександр Князь

    

Авторизація
Ми використовуємо файли cookies для оптимізації контенту та швидкодії сайту.
Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookies.
Ок