Опубліковано: 26-04-2021, 17:20 / Переглядів: 85 / Наукова діяльність / Виховна діяльність


В. В. ВОЛОШИНА. АЛЕКСЕЙ НИКАНОРОВИЧ СОКОЛОВСКИЙ: ЖИЗНЬ В ДОКУМЕНТАХ И ФАКТАХ

  До 135-річчя видатного ґрунтознавця, директора ХСГІ–ХНАУ ім. В. В. Докучаєва вийшла книга «Алексей Никанорович Соколовский:
  Жизнь в документах и фактах». Її автором є двоюрідна онука академіка О. Н. Соколовського Вікторія Василівна Волошина (США). Науковими консультантами видання були д-р с.-г наук, проф. М. М. Кулєшов та канд. іст. наук, професор ХНАУ О. М. Голікова.
  Книга є унікальною за кількістю поданих на кожній сторінці (а їх у книзі 372) архівних документів і фотографій, відшуканих і зібраних авторкою у численних архівах та музеях різних держав, міст, містечок, селищ, навчальних, наукових і дослідних установ, де жив, навчався, працював і просто перебував Олексій Никанорович протягом свого життя. Зокрема в роботі представлено чимало документів з архіву ХНАУ ім. В. В. Докучаєва та Музею історії нашого університету.
  Книга є унікальною за мистецтвом поліграфічного оформлення. Відновлені Вікторією Волошиною світлини та архівні документи кінця ХІХ–ХХ ст. дозволили їй відобразити історію власної родини та безпосередньо життєвий шлях академіка О. Н. Соколовського начебто на фоні документальної кінострічки.
  Звернення до історії родини протягом кількох поколінь дозволило авторці створити літопис, в якому на тлі драматичних події ХХ ст. щиро і чесно відображено непростий життєвий шлях Олексія Никаноровича, з усіма найсуперечливішими сторінками його біографії.
  Ми можемо подати лише деякі сторінки з цієї книги.
Професор кафедри філософії, історичних і соціальних дисциплін
Олена ГОЛІКОВА
     
     
     
     
     
     
     
     
     
   
    

Авторизація
Ми використовуємо файли cookies для оптимізації контенту та швидкодії сайту.
Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookies.
Ок