Опубліковано: 13-05-2021, 11:11 / Переглядів: 250 / Виховна діяльність / Культурно-масова діяльність


День Європи - свято миру та євроінтеграції

  Після здобуття незалежності Україна визначила стратегічний курс на євроінтеграцію та висловила наміри якнайшвидше приєднатися до Європейського співтовариства. Саме тому в нашій країні встановлено  День Європи, який відзначають із 2003 р. згідно з Указом Президента «Про День Європи».

  У Євросоюзі День Європи святкують 9 травня. Цього дня 1950 р. тодішній міністр закордонних справ Франції Робер Шуман виголосив знамениту промову. «Зближення націй Європи потребує викорінення вікової опозиції Франції та Німеччини. Будь-які дії повинні спочатку стосуватися цих двох країн. З огляду на це французький уряд пропонує терміново здійснити один окремий, але вирішальний крок: установити контроль над системою виробництва вугілля і сталі у Франції та Німеччині з боку спільного вищого наглядового органу в рамках організації, яка залишатиметься відкритою для вступу інших європейських країн», – зокрема зазначив Робер Шуман. Тобто ідея полягала в тому, щоб завдяки економічній інтеграції колишніх супротивників унеможливити війни між ними. Заклик Шумана знайшов відгук.

  У 1951 р. шість країн – Франція, Німеччина, Італія, Люксембург, Бельгія та Нідерланди – створили Європейське об’єднання вугілля і сталі. У 1957 р. воно перетворилося на Європейське економічне співтовариство, а згодом отримало назву  «Європейський Союзом».

  Нині Євросоюз об’єднує 27 країн. День Європи в ЄС святкують із 1985 р. Він є нагадуванням про завдання євроінтеграції, спільні для всього Союзу цінності та майбутнє Об’єднаної Європи.

  Україна – єдина країна - не член ЄС, у якій на державному рівні відзначають День Європи. В Україні урочисті заходи проводять щорічно в третю суботу травня за Указом Президента від 19 квітня 2003 р. Цього року свято припадає на 15 травня.

  День Європи є символом започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права та враховує інтереси всіх учасників.

Основна ідея загальноєвропейського дня полягає в тому, що  кожний мешканець континенту, незалежно від національної приналежності і громадянства, має відчути себе вільним у «Європейському домі».

  День Європи для громадян нашої країни є днем спільних цінностей, спільної історії всіх народів континенту. Це підтвердженням єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.

  Студенти-активісти ХНАУ ім. В. В. Докучаєва на чолі з головою ОРСС Юлією Маляровою  та помічником ректора Світланою Сисоєвою також відзначили цей день.

  Пам’ятаймо, що Європа починається не за кордоном, а в серці кожного з нас. Щиро вітаємо з Днем Європи!

 

 

Світлана Сисоєва,

помічник ректора з соціально-економічного розвитку,

доцент кафедри інформаційних технологій, консалтингу і туризму

  

   

 

    

Авторизація
Ми використовуємо файли cookies для оптимізації контенту та швидкодії сайту.
Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookies.
Ок