Опубліковано: 20-05-2021, 21:18 / Переглядів: 243 / Виховна діяльність / Культурно-масова діяльність


ДЕНЬ ВИШИВАНКИ – СВЯТО НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ ВЖЕ 15 РОКІВ

  20 травня в Харківському національному аграрному університеті ім. В.В. Докучаєва відзначили День вишиванки – свято, яке за 15 років пройшло шлях від флешмобу чернівецьких студентів до культурної події міжнародного рівня. 

  Цей день започатковано ще у 2006 р. Тоді чернівецькі студенти вирішили разом прийти на заняття у вишитих сорочках. Ініціативу студентки Лесі Воронюк спершу підтримали друзі та кілька викладачів. А вже наступного року до Дня української вишиванки долучилися виші та колективи не лише Чернівців і області, а й усієї України. Патріотичне свято охоче підхопила українська діаспора. Нині Всеукраїнський день вишиванки став міжнародним святом, яке відзначають понад 50 країн світу.

  Вишиванка – це не просто вбрання! Це один із найдавніших українських атрибутів, символічна річ для кожного українця, адже національний одяг – носій традицій. В орнаменті вишиванки можна побачити сліди історії нашої країни, нашого народу і свого роду.

  У третій четвер травня, де б хто не був і що б не робив, свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку – одягнути традиційну чи стилізовану вишиванку на роботу, в університет, школу чи садочок. День української вишиванки дає змогу всім показати єдність і солідарність зі своїм народом.

  Відзначаючи Всеукраїнський день вишиванки, докучаєвці  долучилися до свята єдності українського народу і взяли участь у флешмобі  «Я люблю ХНАУ» та cелфі у вишиванках. Студенти, викладачі та співробітники долучилися до акції «Одягни вишиванку на роботу».

  «Живе» серце – символ життя, символ любові до ближнього, символ поваги до нашого університету! Ми любимо ХНАУ!

   Докучаєвці шанують традиції українського народу, пам’ятають його історію і будують майбутнє заради миру і добра!

 

 

Світлана Сисоєва,

помічник ректора з соціально-економічного розвитку

 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
    

Авторизація
Ми використовуємо файли cookies для оптимізації контенту та швидкодії сайту.
Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookies.
Ок