Опубліковано: 3-12-2021, 21:47 / Переглядів: 266 / Новини / Наукова діяльність


25 листопада 2021 року відбувся круглий стіл на тему «Роль аграрного бізнесу у розвитку вищої освіти: виклики, перспективи, шляхи розвитку»

 25 листопада 2021 року відбувся круглий стіл на тему «Роль аграрного бізнесу у розвитку вищої освіти: виклики, перспективи, шляхи розвитку» в онлайн форматі, організаторами якого виступили компанія EY в Україні, Український клуб аграрного бізнесу та Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР).
 У рамках круглого столу були представлені результати реалізації проєкту «Запровадження програми дуальної освіти для підвищення практичних навичок молодих професіоналів в агрономії» за участі агропромхолдингу «Астарта-Київ» та Харківського національного аграрного університету ім. В. В Докучаєва, який увійшов до складу Державного біотехнологічного університету.
 На круглому столі також були присутні представники провідних аграрних компаній України, таких як Астарта-Київ, Агроф’южн, Кернел, а також представники вищих навчальних закладів країни:
Державного біотехнологічного університету, Херсонського державного аграрно-економічного університету, Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Д. Моторного, Відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Бережанський агротехнічний інститут» та інші.
 З вітальним словом до учасників звернулася Барбара Рамбусек, директор відділу гендерної та економічної інклюзії з ЄБРР та Маттео Патроне, керуючий директор ЄБРР в країнах Східної Європи та Кавказу.
 У своїй промові до учасників круглого столу міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко зазначив, що сьогодні аграрна освіта набуває особливої актуальності. Аграрний сектор сьогодні як ніколи потребує фахових людей та людей справи, які готові постійно вдосконалювати свої знання та вміння. На сьогодні розвиток аграрного сектору нерозривно пов’язаний з розвитком та вдосконаленням аграрної освіти шляхом запровадження практичних курсів на основі передових технологій.
 На підтримку необхідності розвитку аграрної освіти в Україні також виступив перший заступник міністра освіти та науки України Андрій Вітренко та зазначив, що Міністерство створює всі умови для навчальних закладів, а також заохочує тісну співпрацю бізнесу та вищої фахової освіти. Дуальна форма навчання, активна участь роботодавців у створенні та рецензуванні освітніх програм відіграє важливу роль у розвитку аграрної освіти.
 На панельній дискусії Олексій Романов, декан факультету агрономії та захисту рослин Державного біотехнологічного університету поділився думкою, що у результаті реалізації проєкту вища освіта почала більш системно та тісніше співпрацювати з бізнесом. Реалізація проєкту «Запровадження програми дуальної освіти для підвищення практичних навичок молодих професіоналів в агрономії» почалася з перегляду освітньо-професійної програми підготовки бакалаврів, у результаті чого було значно збільшено практичну підготовку та виробничу практику з 5 до 14 тижнів. Разом з роботодавцем було проведено конкурс та обрано 6 студентів для проходження виробничої практики на полях Астарти, під час якої студенти брали участь у всіх основних етапах виробництва та технологічних процесах на підприємствах: від посівної до збору врожаю. У рамках проєкту також було проведено тренінг на тему «Впровадження елементів дуального навчання в навчальний процес» для викладачів
університету з залучення міжнародного експерта. Окрім того, були підготовлені та записані відео-лекції за участю викладачів університету, які розміщені у вільному доступі на різних ресурсах. Завдяки цим записаним відео-лекціям збільшилася кількість магістрів, які обрали для навчання саме Держаний біотехнологічний університет.
 На завершення декан додав, що тісна співпраця між роботодавцем та університетом підвищує якість освіти. Реалізація такого роду проєктів – це взаємна вигода як для навчальних закладів, так і для бізнесу.
 

 
    

Авторизація
Ми використовуємо файли cookies для оптимізації контенту та швидкодії сайту.
Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookies.
Ок