Опубліковано: 26-03-2014, 11:04 / Переглядів: 652 / Новини / Культурно-масова діяльність


Шевченківське свято

   Шевченківський захід, що відбувся 12 березня 2014 року, став знаковою мистецькою подією в агроуніверситеті, символічним днем патріотизму й духовного єднання попри складну ситуацію в державі.

  ХНАУ відзначив день народження світоча української поезії Тараса Григоровича Шевченка грандіозною програмою: виставкою студентських робіт «Садок вишневий коло хати», парадом вишиванок, літературно-мистецькою композицією «Велич і безсмертя генія українського народу», що ініціювали викладачі кафедри української та російської мов.

   Свою любов і шану до Кобзаря талановиті студенти, аспіранти, співробітники та викладачі університету висловили піснями, музичними та хореографічними композиціями, у які вклали душу й серце.

   Літературно-мистецька частина заходу розпочалася зі славетної пісні«Думи мої, думи мої» у виконанні народного хору«Жайвір». Під час виконання пісні «Реве та стогне Дніпр широкий» глядачі проймалися таким почуттям, ніби перед ними був справжній могутній Дніпро, накочувалися його хвилі, а далеч історії мудро говорила із сьогоденням.

   На великому екрані постійно змінювалися слайди, що передавали настрій кожної пісні, композиції, переносячи глядача з однієї атмосфери в іншу… Портрети і світлини Кобзаря, рядки його поезій, синя далечінь неба, золото українських степів… Ведучими святабули Станіслав Василішин і Анна Несен.

  Вшанувати пам’ять Великого Кобзаря прийшли учні Роганьского аграрного ліцею, які подарували яскравий український танок «Моя Україна».

   Музична композиція «Колискова Тарасу» у виконанні Сукнистої Ксенії ітанцювального колективу «Фаворит» занурила всіх у країну казки.

  У тому, що Тарас Шевченко надзвичайно актуальний, переконуєшся, коли чуєш його твори в різних музичних інтерпретаціях. Це продемонстрували: Юрій Пилипенко, який виконав пісню на слова поета «Зоре моя вечірняя»; Тетяна Гаврищук, яка на одному диханні прочитала напам'ять поему «Тополя»; танцювальний колектив «Фаворит», який виконав хореографічну композицію до поеми «Причинна».

   Згодом танцювальний колектив агрономічного факультету «Нон-стоп»гармонійно вжився у світ природи  «Кобзаря».

Шевченкові безсмертні заповіти доносили в музичній оправі Чеснюк Ганна, Лисенко Євген, Лавро Дар’я, Карен Петунц, Мекан і Мейліс Меретови.

   Свою співочу майстерність продемонстрували Валерія Бойко, Марія Горобцова і Дмитро Приходько, їх виступи органічно вплелися в канву Шевченківського свята.

   Ольга Довидченкова, віртуозно граючи на баяні, нагадала глядачам популярні твори Шевченка, які вже покладено на музику.

Студенти не тільки декламували вірші, співали поезію Кобзаря, а й інсценізували уривок із п’єси «Назар Стодоля», вдало перевтілившись в образи історичної драми часів Руїни. Головного героя драми Хому Кичатого зіграв Максим Безверхий, його доньку - Тетяна Гаврищук, Назара - Дмитро Григоренко, ключницю - Марина Масленнікова, Гната - Олексій Окіпний, челядь - Карен Петунц, Мекан Меретов.

   До світу вальсу у виконанні Катерини Тихоненко і Сергія Шинкаренка глядачі поринули під пісню «Шевченкові рядки», присвячену першим урокам літератури, під час яких закарбовується у пам’яті вірш «Садок вишневий коло хати» та відкривається співуча, художня мова поета.

   Нескореність українського духу пролунала у фінальній пісні «Шлях до Тараса» у виконанні Юрія Пилипенка.

   Загалом у цьому святі поєдналися історія і сучасність.

   Під гучні аплодисменти закінчилося свято в агроуніверситеті, який показав приклад того, як мають проводитися заходи пам’яті Кобзаря, найславетнішого поета людства – Тараса Григоровича Шевченка.

  Літературно-мистецьку композицію підготувала завідувач кафедри української та російської мов кандидат філологічних наук, доцент О.В.Тихоненко.

Н.Г.Войчук, старший викладач

 

кафедри укр. та рос. мов

 

 

 
 
 
 
 
 

 

    

Авторизація