Опубліковано: 21-07-2014, 12:14 / Переглядів: 195 / Новини / Виховна діяльність / Культурно-масова діяльність / Різне


Храм заради миру!

   Вночі, 19 липня 2014 р., прямо на очах, з порослої травою землі виріс православний храм заради миру. Будівництво почалося і завершилося в одну добу!

   Під час будівництва були присутні ректор університету професор В.К. , перший проректор ХНАУ професор В.В. Дегтярьов, а також представники міської та селищної рад, митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій.

   За спорудженням храму, від самого початку робіт і до його освячення, в режимі онлайн спостерігали понад 5 тис. охочих.

   Ідея побудувати в Харкові Храм за один день пов’язана з традицією так званих звичайних храмів (храми, зведені за один день), коли під час біди, чуми або війни жителі громади збиралися і за допомогою власних сил і засобів зводили Храм за один день, після чого лихі часи відступали.

   Ідея побудувати церкву в ім'я миру і припинення війни в Україні належить акторам дитячого театру «Тимур».

   Ідея дітей дуже сподобалася їхнім вихователям, і вони почали шукати можливість спорудити таку церкву в Харкові. Організатори проекту «Храм за один день» вибрали для майбутньої церкви місце в історичній частині нашого міста. На площі Руднєва з XVIII до середини ХХ ст. стояв храм Архістратига Михаїла, але в 1957 р. його знесла радянська влада. Активісти вирішили, що якщо на цій площі звести церкву, то настане історична справедливість. Але дістати дозвіл на будівництво в межах міста було складно й клопітно, тому місце для храму знайшли в селищі Рогань, біля аграрного університету імені Докучаєва. Районна адміністрація дала дозвіл на будівництво.

   Для того, щоб спорудити храм за добу, використовували «напівфабрикат». Дерев'яний каркас замовили в Дніпропетровську, маківку виготовили о в Харкові. Маючи таку конструкцію, побудувати храм могли і не професійні будівельники.

   Гроші збирали з миру по нитці. Загальний кошторис будівництва становив 250 тис. грн, і кошти вдалося назбирати за два з половиною місяці. Поштові перекази надходили не лише з України, але навіть з Іспанії, Ізраїлю та Португалії.

   Роботу розпочали за давньою традицією опівночі. Перед початком будівництва землю, як і годиться, освятили. Організаторам вдалося значно заощадити кошти. Наприклад, фуру з Дніпропетровська, щоб перевезти каркас, надали благодійники; 40 професійних будівельників погодилися попрацювати «від душі і безоплатно», як зазначили організатори. Їм допомагали 100 волонтерів. Будівельники могли перекусити в перерві між роботою, небайдужі люди привезли їм бутерброди і закуски. План щодо термінів будівництва вдалося не просто виконати, а й навіть перевиконати: до вечора суботи на верхівці храму вже височіла маківка з хрестом, і отець Сергій, служитель харківського храму Усікновення Голови Іоанна Предтечі, освятив нову церкву.

   Але помолитися в церкві поки що не можна. Місцеві жителі тільки милуються фасадом – двері храму замкнені. Службу в церкві почнуть вести вже в серпні, впевнені організатори та священики.

   
   
   
   
    

Авторизація