Опубліковано: 29-08-2014, 09:07 / Переглядів: 264 / Новини / Культурно-масова діяльність / Різне


Виробнича практика студентів

Проходження виробничої практики студентами агрономічного факультету

   Чи не вперше за останні роки, ми, студенти агрономічного факультету нашого університету проходили практику в одному з найкращих сільськогосподарських підприємств Харківщини – Агрофірмі ім. Т. Г. Шевченка Вовчанського району, яке очолює професор кафедри економічної теорії, доктор економічних наук О.М. Супрун.

   Ми ознайомилися з технологіями з вирощування рослин з використанням чорного пару, побачили безрядкові сівалки «Партнер» українського виробництва з використанням західних комплектувальних частин, американську сівалку фірми «Grin ріау», насінницькі посіви українських сучасних сортів озимої пшениці, ячменю та гібридного насіння соняшнику.

   У господарстві є як імпортні сільськогосподарські машини: трактор фірми «Джон Дір», комбайни «Клас», «Менгель» так і вітчизняні: комбайни «Слобожанець», «Білорус», «Дон-1500Б».

   Висока організація праці, новітні технології дозволили підприємству під час жнив 2014 р. отримати високі показники урожайності, а саме: озимої пшениці зібрано по 80,6 ц/га, ярового ячменю – 43 ц/га, середня урожайність зернових по господарству – 66 ц/га. Зазначимо, що надій на корову у СТОВ АФ ім. Т. Г. Шевченка становить близько 5 тис. літрів молока, у господарстві утримують також свиней та овець.

   На практиці всі ми були задіяні у збиральних роботах. Так, я та Євген Косенко вели облік зібраної продукції, працювали вагарями, випробовували себе як комбайнери.

   Гаврашенко Іван допомагав складати солому на тракторі МТЗ-80 після комбайну «Дон-1500Б», але найбільше поталанило Кавуну Андрію та Кривоносу Віталію, які від початку і до кінця жнив працювали помічниками комбайнерів на комбайнах «Дон» та «Єнесей».

   Цікавим був і вільний час під час виробничої практики: відпочинок на ставку, футбольні баталії на першість району двічі на тиждень. Агрофірма ім. Т. Г. Шевченка переобладнана колишній сільський будинок культури в чудовий спортивний зал, де кожного дня ми з місцевими хлопцями грали у мініфутбол, волейбол та бадмінтон.

Сподіваюся, що в нас буде змога побувати на практиці ще в багатьох перспективних господарствах області і набути нового досвіду.

Студентка IV курсу агрономічного факультету

Мартинюк М.

    

Авторизація