Опубліковано: 6-05-2015, 09:47 / Переглядів: 337 / Новини / Культурно-масова діяльність


ГУРТОЖИТОК: ІСПИТ НА САМОСТІЙНЕ ЖИТТЯ

   Студентський гуртожиток – це не просто місце для проживання. Це – цілий світ, у якому вирує життя. В одній кімнаті одночасно кілька людей намагаються робити власні справи: хтось слухає музику, спілкується по телефону, дивиться телевізор, прибирає, а декому доводиться у такій атмосфері готуватися до занять. Справді, може скластися враження, що жити в гуртожитку дуже важко. Але гуртожиток – це, перш за все, неповторне відчуття студентської спільності. «Це – величезна школа життя», – говорять ті, хто колись жив у ньому. «Жити можна!» – філософські стверджують ті, хто мешкає там зараз.

   Саме в гуртожитку студентам доводиться складати один з іспитів на самостійність. По-перше, слід правильно планувати свої витрати, адже стипендія закінчується швидко, а в батьків постійно просити гроші вже якось незручно. По-друге, треба власноруч готувати, прати й прибирати. А ще маєш навчитися концентрувати увагу на навчанні, незважаючи на сторонній шум чи гучні бесіди своїх сусідів.

Якщо в університеті генеруються знання, то в гуртожитку формується особистість! Тут кожний студент привчається до дорослого життя. Наприклад, раніше ви вміли тільки смажити картоплю, а тепер – супчик, борщик – без проблем. І коли ви їдете до батьків, то починаєте сумувати за звичним метушінням, за всіма сусідами. Життя в гуртожитку робить вас більш комунікабельними,  привчає до самостійності і постійного самоконтролю.

   Для немісцевих студентів гуртожиток стає рідним домом. Саме тому дуже важливо, щоб їхнє життя проходило в атмосфері затишку та комфорту. У гуртожитку №1 факультету обліку і фінансів створено належні умови для проживання студентів. Наприклад, є кімнати відпочинку, де всі мешканці можуть провести вечори відпочинку, зустрітися з видатними та цікавими людьми, подивитися телевізор, підготуватися до колективних заходів факультету або університету, відсвяткувати день народження та просто поспілкуватися. Підготуватися до пар у спокійній обстановці можна у спеціально обладнаній кімнаті для занять.

   Крім того, в гуртожитку нашого факультету вирує культурне та громадське життя. Тут активно функціонує студентська рада, до якої входять голова студентської ради гуртожитку студент 3 курсу 2 групи ОА Діхтяр Руслан,  склад студентського самоврядування та старосту поверхів. До студентської ради постійно включають нових представників усіх курсів та різних факультетів, оновлюючи її. Активну позицію займають такі студенти: Рудиченко Анна, Рахімкулова Акнур, Завальнюк Дар'я, Меретов Мейліс, Антонцева Анна, Аннаєв Імам, Муратдурдиєв Азат, Капліна Карина, Колодченко Анна, Різван Світлана, Кульнов Станіслав, Помаз Євгенія, Макарець Богдан, Лавро Дар’я, Жарко Богдан та інші. Вони ведуть активну виховну, правозахисну та організаційну роботу серед студентів: готують стіннівку, організовують різноманітні заходи та конкурси, дають роз’яснення  з багатьох питань тощо.

   Так, діють спортивний, трудовий, культурно-масовий, санітарний сектори, сектор роботи з іноземними студентами, відділ ДНД а також редколегія. Постійно проводять різноманітні конкурси: «Найкраща кімната», «Найкращий блок», «Найкращий поверх» тощо.

   До спортивних заходів у нашому гуртожитку, які вже стали традиційними, лучаються  дуже багато учасників.  Так, у нас є дві футбольні команди факультету: «Золотые туркмены» (студенти з Туркменістану) та «Штурм» (студенти з України). Щорічно навесні та восени розігрують Кубок гуртожитку № 1. Минулого року на весняних іграх перемогу здобула команда «Золотые туркмены» а на осінніх, перемогла команда «Штурм».

   Пройшли турніри з настільного тенісу, із шашок та шахів.

   На шостому поверсі гуртожитку працює тренажерний зал, переповнений охочими потренуватися і попрацювати над своєю фізичною формою. Нині серед відвідувачів стало багато дівчат.

   За цей навчальний рік культурно-масовий сектор підготував низку заходів: «Знайомимося – ми студенти ХНАУ», «Наша країна – Туркменистан», «День народження ХНАУ», «Найкраща страва поверху гуртожитку № 1», «Національні та культурні цінності Туркменистану й України» та інші. Студенти із завзяттям і задоволенням беруть участь у них.

    Тепер гуртожиток готується до весняного розіграшу кубку з футболу.

    Домашню атмосферу в гуртожитку створюють студенти не лише з факультету обліку і фінансів, а й з інших факультетів: менеджменту та економіки, агрономічного, лісового господарства, інженерів землевпорядкування. Всі вони беруть участь і у вечорах відпочинку, і в спортивних змаганнях, і в прибиранні території, і в роботі студентського самоврядування.

   Силами студентів створено сторінку гуртожитку № 1 факультету обліку і фінансів «ВКОНТАКТЕ»,  де висвітлюють усі події та новини, що відбуваються.

   Студентське самоврядування та адміністрація гуртожитку ведуть щоденну кропітку та складну роботу, але жити в ньому – це круто!

 

Матеріал підготували:

Заступник декана з виховної роботи

факультету обліку і фінансів, доцент

Рагуліна І. І.

Голова студентського самоврядування гуртожитку №1

Діхтяр Руслан


    

Авторизація