Опубліковано: 17-12-2015, 09:33 / Переглядів: 1 398 / Новини / Культурно-масова діяльність / Студентське самоврядування


ОДИН СЕМЕСТР З ЖИТТЯ СТУДЕНТА

ОДИН СЕМЕСТР З ЖИТТЯ СТУДЕНТА, ЩО ЖИВЕ В ГУРТОЖИТКУ, АБО ХТО НЕ ЖИВ У ГУРТОЖИТКУ – СТУДЕНТОМ НЕ БУВСтудентське життя – це час відкритих перспектив,

можливість жити мріями про прекрасне майбутнє,

 віра у виконання всіх бажань

і надія на відкритість усіх дверей…


   Життя студента неможливе без гуртожитка. Вирує серед студентів таке прислів’я: «Хто не жив у гуртожитку – студентом не був»! Студентський гуртожиток – це свого роду цілий світ, відокремлений, але в той же час такий, що існує паралельно з реальністю. Тут свої закони і правила. Поперше і головне правило – бути молодим і життєрадісним мешканцем, а по-друге комунікабельним. Людині, яка вміє знаходити спільну мову з навколишнім світом, набагато легше прокладати свій шлях і домагатися успіхів у житті, ніж його замкнутому в собі або, навпаки, конфліктному конкуренту. Так само і в гуртожитку – приємніше мати сусідів, з якими доброзичливі стосунки: і жити спокійніше, і сон вночі солодший. Тому тут молодість і нерозсудливість.   Гуртожиток зближує людей, вчить певним правилам життя, доброті й дружбі. Саме тут зустрічаєш друзів, з якими ще багато років після закінчення навчання ви будете не просто згадувати веселі студентські роки, але й допомагати один одному у різних життєвих ситуаціях, цінувати і пам’ятати один одного. Студенти – це вічно пульсуюча сила молодості й активності; їх життя, сповнене яскравих подій і цікавих новин, що не дає залишатися осторонь нікому. Тому в студентському гуртожитку завжди зароджуються найяскравіші ідеї, проходять найвеселіші свята і виникають найтепліші почуття – тут усі єдині, усі живуть одними і тими ж помислами, дихають одним і тим же повітрям. Послухати тільки, скільки оповідань і байок можуть розповісти вам тутешні мешканці про своє життя, та й різні легенди покриють мороком таємниці будь-яку небилицю, яка спаде на думку.

   Ось і ми спробуємо поділитися враженнями про студентське життя факультету обліку і фінансів у гуртожитку №1 ХНАУ ім. В.В. Докучаєва тільки за один семестр навчання - перше півріччя 2015/2016 навчального року. Одразу хочемо сказати, що в гуртожитку №1 живуть і студенти інших факультетів університету. Усі вони – велика і дружна родина.

   Тільки пройшло 1 вересня, вже запросили наших «новобранців» (студентів нового набору) на знайомство 3 вересня зі своїми колегами з навчання зі старших курсів. «Чаювання» це вже традиційне щорічне свято для новачків. Веселі конкурси, жарти, змагання з призами та нагородами, у яких беруть участь не лише першокурсники, а й студенти всіх інших курсів. Старшокурсники завжди чекають цього свята, тому що завжди загадують своє перше знайомство з мешканцями гуртожитку та із задоволенням допомогають у підготовці цього заходу і є завзятими його учасниками. Нікого тут не образять, а навпаки – підтримають, допоможуть і пригостять гарячим чаєм із солодощами. Цікаво, студенти магістратури також висловили побажання про організацію для них такого свята на останньому курсі.   Кожного року першокурсники поповнюють склад студентського самоврядування гуртожитку. Натхненно працюють у різних його відділах. Щотижня, проходять засідання студентського самоврядування гуртожитку де вирішуються буденні та негайні питання щодо дозвілля, виховання порушників поведінки, побутових проблем тощо.

   Кожного семестру в гуртожитку проходять огляди-конкурси: «Краща кімната», «Кращий поверх».


 

   Не встигли переглянути всі фотографії та поділитися враженнями про свої канікули, розібратися з новим складом ради студентського самоврядуванн, якна календарі вже 24 вересня: футбольне поле чекає хлопців наших двох команд «Штурм» та «Золотые туркмены» для осіннього розіграшу кубку гуртожитку №1. Ці змагання проходять двічі на рік (восени та навесні) вже багато років. Навесні перемогу отримала команда українських студентів, а у вересні взяла першість кубку команда студентів із Туркменістану «Золотые туркмены».   30 вересня в зал відпочинку на третьому поверсі гуртожитку – наші старшокурсниці Дар’я Завальнюк та Юлія Григоренко поділилися своїми враженнями та набутим досвідом виробничої практики за кордоном у Швейцарії та США.   Захоплено слухали мешканці гуртожитку змістовні розповіді дівчат і переглядали чудові фотографії. Дуже багато запитань виникло у присутніх під час зустрічі. Довго ще розпитували учасники заходу організаторів зустрічі про можливості українських студентів щодо проходження виробничої практики за кордоном, про культурні та національні традиції країн тощо. 

   А 7 жовтня Крістіна Дзірквадзе запросила всіх бажаючих на вечір-презентацію «Знайомтесь – країна Грузія», де дуже цікаво розповіла про свою етнічну батьківщину, родичів, які проживають там, про звичаї та традиції цієї гордої нації.    Дуже багато запитань було до Крістіни. Також всі учасники заходу поласували стравами національної кухні Грузії.

Двічі на тиждень студенти мають змогу дивитися у маленькому кінотеатрі на третьому поверсі, за допомогою мультимедійного обладнання, художні фільми-новинки. Але спочатку серед студентів гуртожитку проходить онлайн-голосування, за вибір фільму для перегляду, в групі ВКОНТАКТІ Общежитие №1 ФОФ ХНАУ (Студенты, выпускники).

   29 жовтня пройшов вечір-презентація «НАША РОДИНА ТУРКМЕНИСТАН» на якому Медіна Назарова та Акнур Рахімкулова розповіли про чудове та величаве місто Мари. Цікава історія міста, традиції країни, сучасне життя – все це було поєднано в одній розповіді. Яскраві фото- та відеоматеріали доповнили зустріч наших студентів з рідним краєм студентів-іноземців. 

   Після закінчення свята дівчатка пригостили національними стравами всіх присутніх, такі зустрічі стали вже традиційними і проводяться кожного року.

    Також постійно організовуються заходи щодо прибирання гуртожитку та прилеглої території, що прилегла до нього. 

   Не забули ми й про наших сусідів, студентів факультету менеджменту і економіки, які проживають у гуртожитку №2, запросили їх на дружню зустріч-змагання з настільного тенісу, що відбулася 12 листопада. Змагалися збірні команди дівчат і хлопців. Перше місце серед дівчат посіла команда нашого гуртожитку. А у хлопців перше місце зайняла команда суперників – гуртожитку №2. 

   Ось і найголовніше свято студентів – Міжнародний день студента, який визначали 17 листопада. Наші студенти організували організували цікаві заходи до цього дня: святковий концерт, де прозвучали пісні, привітання, були розіграні цікаві театралізовані сценки; різноманітні конкурси; розіграш безпрограшної лотереї. Кількість бажаючих взяти участь або просто бути глядачами свята була дуже велика. 

   Глядачі були щиро вдячні всім учасникам святкового вечору за веселий настрій, за талант, за те тепло й душевні почуття які вони подарували присутнім.

   Щомісяця в гуртожитку проводиться обговорення нагальних питань на засіданнях «круглого стололу». Зокрема, 25 листопада відбулося засідання круглого столу на підтримку Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» під назвою «МОЛОДЬ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА». 

   На цьому засіданні студентами й викладачами було розглянуто та підтримано основні завдання акції «16 днів проти насильства» привернути увагу громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї; активізувати партнерський рух громадських організацій та державних органів щодо запобігання насильству та захисту прав жінок в Україні; сприяти утвердженню ненасильницької ідеології в територіальних громадах та в українському суспільстві в цілому. Також студентська рада гуртожитку підготувала до перегляду ряд відеороликів, які були представлені для перегляду учасникам заходу.  Після обговорення питань та перегляду відеоматеріалів відбулась дискусія з питань насильства в нашій країні та у світі. Усі присутні одностайно погодилися з думкою, що найвищою цінністю будь-якої держави, у тому числі й України, є людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека.

    У кінці хотілося б звернутися до тих, хто в майбутньому вчитимиться в нашому університеті і житиме в містечку: не думайте, що студентський гуртожиток – це суцільний безлад. Це – ваш перший крок у доросле життя, перший крок до самостійності і становлення особистості.Студенчество – прекрасная пора,
Пора немыслимых волнений,
Ночей бессонных и т.д.,
Открытий новых и свершений!

 

Удач и даже неудач,
Конспектов недописанные строчки,
Решенье жизненных задач,
Судьбой поставленные точки!

Шагнув туда, где свет – ученье,
Где педагогов строгий вид,
Который тут же разобьется,
Да! О бездарности гранит!

Но для того идут учиться,
Грызут науку по ночам,
Она полезна, это точно,
И бухгалтерам, и агрономам!

Для неучей альтернативы нет,
Ну кроме как идти учиться,
Что бы потом спустя года,
Хоть чем-то в жизни, но гордиться!

Чтоб вспоминать потом друзей,
Как вместе сессии сдавали,
Как на галерке втихаря,
Конспекты лекций не писали,

Как не крути, а звание студента,
Оно по жизни многое дает!
Хотя бы в качестве эксперимента,
Кто не учился – не поймет...


Голова студентського самоврядування гуртожитку №1

Руслан Діхтяр

 

Заступник декана з виховної роботи

факультету обліку і фінансів

доцент І.І. Рагуліна

    

Авторизація