Кафедра бухгалтерського обліку і аудиту

Адреса і місце розташування:

Україна, 62483, Харківська обл., Харківський р-н,

 п/в "Докучаєвське-2", навч. містечко ХНАУ,

 корпус 1, поверх 4 

Завідувач кафедри:

Огійчук Микола Феодосійович

кандидат економічних наук, професор

корпус 1, поверх 4, к. 410, 

E-mail: may-092@knau.kharkov.ua

Лаборантська:

корпус 1, поверх 4  к. 422, 433

тел.: (0572) 99-74-10 

E-mail: kaf.oblik.audyt@gmail.com

Символіка кафедри

 


:  Альманах: Кафедра бухгалтерського обліку і аудиту (завант.: 67)
Переглянути онлайн:  Альманах: Кафедра бухгалтерського обліку і аудиту
1,33 Mb [12-12-2019, 09:24]   

 


Новини кафедри

ПРАКТИЧНЕ НАВЧАННЯ В УМОВАХ ВИРОБНИЦТВА З ФІНАНСОВОГО ОБЛІКУ, ОРГАНІЗАЦІЇ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ТА ПОДАТКОВОГО КОНТРОЛЮ: ДОСВІД, ПРОБЛЕМИ, ПЕРСПЕКТИВИ

 

ДРОБИЦЬКИЙ ЯР: ТУТ ПАМ’ЯТЬ І ТУГА ЗІЙШЛИСЯ НАВІКИ

 


  

Кафедра бухгалтерського обліку і аудиту: історичний поступі досягнення сьогодення

  Кафедра є провідною з підготовки фахівців для галузі бухгалтерського обліку та аудиту в ринкових умовах господарювання.

  Кафедра є профільною та з підготовки фахівців освітнього бакалаврського ступеня за напрямом підготовки 071 «Облік і оподаткування», освітнього магістерського ступеня за спеціальністю 8.03050901 «Облік і аудит».

 

Історія кафедри

 

На кафедрі викладають такі дисципліни:

 

Здобутки кафедри на сучасному етапі

 

  Кафедра нині є одним із найпотужніших центрів підготовки фахівців у галузі обліку і аудиту для економіки України і запроваджує інноваційні технології навчання.

  Комп’ютерні класи при кафедрі обліку та аудиту обладнані системними блоками, містять монітори,  принтери, мультимедійний проектор, сканер, точка технології Wi-Fi, операційні системи та інструменти їх адміністрування, офісне програмне забезпечення,  програмні продукти: «1С: Підприємство 8.3» (конфігурація  «1С:Бухгалтерія 8 для України»), «Парус – Підприємство»; «Бест Звіт Плюс», «M.E.Doc», система Клієнт-Банк.

  Особливу увагу приділяють науковій студентській роботі. З 1997 р. вісім років поспіль згідно з наказом Міністерства освіти та науки України на базі кафедри проводився ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з бухгалтерського обліку та аудиту, у якій брали участь студенти понад 20 вищих навчальних закладів України. Студенти нашого університету за період з 1997 р. по 2012 р. вибороли понад 30 дипломів переможців олімпіади. Щороку, починаючи з 2002 р., студенти спеціальності «Облік і аудит» беруть участь у міжрегіональному студентському конкурсі «Аудитор», який проводить видавничо-консалтингова корпорація «Фактор» за підтримки Міністерства освіти і науки України, Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації, Управління у справах сім’ї та молоді Харківської обласної державної адміністрації, ради ректорів Харківського вузівського центру.

  У цьому конкурсі щороку беруть участь близько 2000 студентів із багатьох вишів усієї України. Наші студенти щороку посідають призові місця, їх нагороджують дипломами І–ІІІ ступенів і грошовими преміями в розмірі річної стипендії. Колектив кафедри бухгалтерського обліку та аудиту за підготовку студентів і високі результати, здобуті в кожному регіональному студентському конкурсі, отримує листи подяки від Харківської обласної державної адміністрації, ради ректорів Харківського вузівського центру, видавничо-консалтингової корпорації «Фактор».

  Студенти спеціальності «Облік і аудит» під керівництвом викладачів кафедри займають призові місця на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у галузі «Бухгалтерський облік, аналіз і аудит», зокрема зайнято у 2010 р. – І місце, у 2013 р. – ІІІ місце.

  На кафедрі діє науковий студентський гурток з бухгалтерського обліку та аудиту під керівництвом доцента Сколотій Л.О. Наукова робота студентів тісно пов’язана з курсовим і дипломним проектуванням. За результатами наукових досліджень студенти готують доповіді для участі у Міжнародних студентських наукових форумах, конференціях та наукові роботи для участі у внутрівузівських, міських і регіональних конкурсах, де студенти нашого університету також мають високі оцінки.

  В 2013 р. було прийнято участь в конкурсі інноваційних проектів IT-Kharkiv з проектом: "Електронный документооборот расчётов с поставщиками и покупателями через сельскохозяйственные обслуживающие кооперативы".

  Протягом березня – квітня 2015 року одна з найпопулярніших і найвідоміших  бухгалтерських газет «Все про бухгалтерський облік» провела Всеукраїнський конкурс серед студентів та викладачів вищих навчальних закладів, де викладають облікові та економічні дисципліни «Селфі з улюбленим викладачем», у якому взяли участь понад 80 навчальних закладів різних регіонів України.

  За результатами конкурсу, ХНАУ імені В.В. Докучаєва посів почесне ІІ місце, розмістивши селфі 145 студентів.

  21 травня 2015 р. до університету завітала представниця газети «Все про  бухгалтерський облік», яка вручила нагороди викладацькому колективу кафедри  і студентам – учасникам конкурсу.

  Нині кафедра бухгалтерського обліку, цінуючи свою історію, традиції та здобутки із впевненістю крокує назустріч 200-річчю ХНАУ та з кожним днем зміцнює свої позиції на освітянській ниві України.

 

Відомі випускники та міжнародна співпраця

  Випускники кафедри плідно працюють на посадах провідних спеціалістів обласних і районних департаментів агропромислового комплексу, банків, КРУ, головними спеціалістами сільського господарських підприємств України, Росії, Білорусі. Рівень  знань випускників факультету відповідає світовим вимогам. Після отримання спеціальності з обліку і фінансів в Харківському державному сільськогосподарському інституті імені В.В. Докучаєва успішно закінчили магістратуру в США Т.М. Огійчук та Г.А. Гончаренко. Остання працює сьогодні керівником фінансово-аналітичного відділу великого шпиталю у Сан-Дієго штату Каліфорнія, а Т.М. Огійчук є генеральним директором ТОВ «Сплави» і консультантом іноземних фірм (США) з фінансових інвестицій в аграрний сектор України і Росії. Випускник Орлов В.В. нині очолює потужне підприємство насіннєвої спеціалізації – ДП ДГ «Елітне» ІР імені В.Я. Юрєва НААН України.

  Інший випускник, Ю.Б. Салюк очолює роботу облікового відділу будівельної компанії у Лондоні. Мають власний бізнес: у Данії – С. Глєбкіна, у Німеччині – С. Захожий.

Окрім того, кафедра пишається наступними випускниками:

- Амбросов Володимир Якович – д.е.н., професор, Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка (випуск 1958 р.);

- Беленкова Марія Іванівна – к.е.н., професор ХНАУ імені
В.В. Докучаєва (випуск 1976 р.);

- Білоусько Володимир Семенович – к.е.н., професор ХНАУ імені В.В. Докучаєва (випуск 1962 р.);

- Горкавий Володимир Кузьмич - к.е.н., професор ХНАУ імені
В.В. Докучаєва (випуск 1962 р.);

- Захарченко Юрій Миколайович – к.е.н., полковник управління СБУ в Харківській області (випуск 1996 р.);

- Коваленко Микола Миколайович – д.е.н., професор Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (випуск 1997 р.);

- Кошкалда Ірина Віталіївна – д.е.н., професор ХНАУ імені
В.В. Докучаєва (випуск 1997 р.);

- Маренич Тетяна Григорівна – д.е.н., професор ХНАУ імені В.В. Докучаєва (випуск 1982 р.);

- Олійник Олександр Васильович – д.е.н., професор ХНАУ імені В.В. Докучаєва (випуск 1982 р.);

- Олійник Таміла Іванівна – д.е.н., професор ХНАУ імені В.В. Докучаєва (випуск 1982 р.);

- Шиян Дмитро Вікторович – д.е.н., професор Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця (випуск 1992 р.).

  Кафедра значно активізувала свою міжнародну діяльність і тривалий час підтримує зв`язки з Вашингтонським державним університетом (штат Вашингтон), Кубанським державним аграрним університетом (м. Краснодар російської Федерації), Полоцьким державним університетом (м. Новополоцьк, Білорусь), про що свідчать укладені договори про співпрацю.

  Відповідно до запрошення ректора коледжу економіки і бізнесу університету штату Вашингтон і згоди Міністерства сільського господарства і продовольства України і наказу ректора ХДАУ, завідувач кафедри бухгалтерського обліку і аудиту, професор М.Ф. Огійчук знаходився у відрядженні у США з 3 по 16 травня 1993 року, де мав нагоду ознайомити студентів та викладачів з діючою системою бухгалтерського обліку в Україні.

Спеціальність "Облік і оподаткування" акредитовано за програмою СІМА Привілейованим Інститутом Управлінських Бухгалтерів, Великобританія

 

 

Видавнича діяльність кафедри

   Кафедра бухгалтерського обліку та аудиту займає лідируючі позиції у видавництві фахової літератури для студентів спеціальності «Облік і аудит». Зокрема, у 2016 р. було випущено 7-те видання підручника «Фінансовий та управлінський облік за національними стандартами», у 2013 р. «Практикум з фінансового та управлінського обліку за національними стандартами, які мають гриф Міністерства освіти і науки України і використовуються в багатьох ВУЗах України, де ведеться економічна підготовка.

  Підручник “Бухгалтерський облік на сільськогосподарських підприємствах” – допущено Міністерством аграрної політики України для студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів І–ІV рівнів акредитації, експонувався на трьох міжнародних виставках, які проходили в Києві, Каунасі, на Київській Міжнародній книжковій виставці-ярмарку “Книжкові контракти”, що відбулася за розпорядженням Кабінету Міністрів України; на Національній книжковій виставці-ярмарку, яка відбулася у Львові за ініціативи громадської організації “Форум видавців”, а також на обласній виставці “Освіта Харківщини”, де здобув нагороду диплом ІІ ступеня - від Харківської обласної державної адміністрації у номінації “Підручники”. 

  За творчий внесок у науково-методичне забезпечення навчального процесу у вищих навчальних закладах автори підручника нагороджені Почесною грамотою Міністерства аграрної політики. Також викладачі кафедри видали Методички для забезпечення курсового, дипломного проектування, виробничої практики та інші посібники, підручники тощо. 

  Підручник “Бухгалтерський облік на сільськогосподарських підприємствах” – допущено Міністерством аграрної політики України для студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів І–ІV рівнів акредитації, експонувався на трьох міжнародних виставках, які проходили в Києві, Каунасі, на Київській Міжнародній книжковій виставці-ярмарку “Книжкові контракти”, що відбулася за розпорядженням Кабінету Міністрів України; на Національній книжковій виставці-ярмарку, яка відбулася у Львові за ініціативи громадської організації “Форум видавців”, а також на обласній виставці “Освіта Харківщини”, де здобув нагороду диплом ІІ ступеня - від Харківської обласної державної адміністрації у номінації “Підручники”. За творчий внесок у науково-методичне забезпечення навчального процесу у вищих навчальних закладах автори підручника нагороджені Почесною грамотою Міністерства аграрної політики. Також викладачі кафедри видали Методички для забезпечення курсового, дипломного проектування, виробничої практики та інші посібники, підручники тощо. 

  На XIV форумі видавців під час проведення «Національної книжкової виставки-ярмарки» 12-16 вересня 2007 р. в м. Львові серед двадцяти тисяч видань підручник за редакцією Огійчука М.Ф. „Бухгалтерський облік на сільськогосподарських підприємствах” визнано одним із кращих серед фахових видань.

  За останнє десятиріччя вчені кафедри видали понад 20 підручників і посібників з грифом Міністерства освіти і науки молоді та спорту України, та міністерства аграрної політики. Міністерство агрополітики України нагородило колектив кафедри третьою премією та Почесною грамотою за розробку «Регістри журнально-ордерної форми обліку та рекомендації щодо їх застосування».

 


:  Анотації останніх видань (завант.: 107)
Переглянути онлайн:  Анотації останніх видань
912,85 Kb [28-01-2016, 10:00]

 

Науково-дослідна робота кафедри

 
Оновлено: 12-12-2019, 09:25 / Переглядів: 16 212
 

Авторизація
Ми використовуємо файли cookies для оптимізації контенту та швидкодії сайту.
Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookies.
Ок